Gretsch 6118 Double Anniversary Vintage Sunburst 1961

Sprzedane
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę hollow body Gretsch Double Anniversary 6118.Coś dla fanów rasowych staroci. Instrument z roku 1961, a więc jeszcze amerykański, klasyczny „Pre-Baldwin Era”, do którego wzdycha cały gitarowy świat.

Piękna rzecz, wyróżniająca się bez dwóch zdań vintage’owym charakterem brzmieniowym i wspaniałą prezencją. Biorąc do ręki bez wątpienia poczujecie (oprócz zapachu kościelnych ławek) niezwykły klimacik związany z posiadaniem tak leciwego Gretscha. Gitara mimo ponad 60 lat na karku jest gotowym do akcji, z powodzeniem nadającym się do stosowania we współczesnych realiach, profesjonalnym instrumentem o wszelkich walorach. Nie jest to tylko kolekcjonerski zabytek i fajna lokata kapitału, ale przede wszystkim rwący się na scenę i do studia, pięknie brzmiący instrument z charakterem.

Gitara zachowana w świetnym jak na swój wiek stanie. Ma trochę typowych śladów użytkowania i upływu czasu, ale nic strasznego. Spotkało ją przez lata parę modów, jak wymienione klucze (Schaller), dodane Bigsby (wygląda doskonale) i upgrade pickupów (FilterTron, nie wiem dokładnie z którego roku), ale to wszystko raczej na plus jeśli chodzi o możliwości gitary i jej ogólną prezencję. Żadnych nieprzyjemnych przygód jak złamania oczywiście nie miała. Progi są w bardzo dobrym stanie, wszystko działa jak należy.

W zestawie oryginalny case marki Gretsch z epoki, który swoją wartość ma.