Godin 5th Avenue Kingpin P90 Congnac Burst

Sprzedane
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Godin 5th Avenue Kingpin. Ten model to gitara hollow body zainspirowana klasycznymi, starymi archtopami, ale dostosowana do współczesnych realiów. Gitara o świetnym korzennym brzmieniu, które sprawdzi się w wielu gatunkach muzycznych, zarówno tych staroświeckich jak i współczesnych. Country, blues Delty, rockabilly, wszelkie odmiany folku i oczywiście jazz, to najmocniejsze strony tego instrumentu. Kapitalne czyste brzmienie i chrupiący crunch są dziełem współpracy przetwornika P-90 z pudłem rezonansowym wykonanym z drewna dzikiej wiśni kanadyjskiej. Jeśli lubicie klimaty retro będziecie zachwyceni.

Gitara ma znakomitą prezencję – przepiękny koniakowy sunburst, klasyczny strunociąg w kształcie trapezu i obowiązkowe f-holes dopełniają wizerunku nawiązującego do staroci sprzed dekad. To bardzo stylowe, spójne stylistycznie wiosło, które naprawdę może się podobać.

Warto dodać, że jest to instrument produkcji kanadyjskiej a nie wschodnioazjatycki, co wyróżnia go nieco na rynku. Jakby nie było w swojej klasie to naprawdę mocny zawodnik. Naprawdę trudno w tej cenie wymagać czegokolwiek więcej. Profesjonalny, elektryczny archtop o zabójczym wyglądzie i świetnej specyfikacji i do tego w cenie, za którą nie kupicie nawet połowy Gibsona, to jest coś.

Gitara w bardzo dobrym stanie. Ma drobne przetarcie z tyłu, parę rysek i jakieś pojedyncze wgniotki, ale ogólnie rzecz biorąc prezentuje się świetnie. Jeśli chodzi o kwestie technicznie to również nie sposób mieć jakiegokolwiek zastrzeżenia. Wszystko działa znakomicie, progi są w świetnym stanie.

Na koniec dodam, że dwunastocyfrowy nr seryjny stosowany współcześnie przez markę Guild nie zawiera informacji o roku produkcji. Na podstawie daty debiutu rynkowego tego modelu wiadomo, że powstała po 2008 roku.

W zestawie oryginalny futerał wykonany z niezwykle lekkiego tworzywa.