Godin 5th Avenue Kingpin P90 Congnac Burst

Sprzedane
Sprzedane!

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Godin 5th Avenue Kingpin. Ten model to gitara hollow body zainspirowana klasycznymi, starymi archtopami, ale dostosowana do współczesnych realiów. Gitara o świetnym korzennym brzmieniu, które sprawdzi się w wielu gatunkach muzycznych, zarówno tych staroświeckich jak i współczesnych. Country, blues Delty, rockabilly, wszelkie odmiany folku i oczywiście jazz, to najmocniejsze strony tego instrumentu. Kapitalne czyste brzmienie i chrupiący crunch są dziełem współpracy przetwornika P-90 z pudłem rezonansowym wykonanym z drewna dzikiej wiśni kanadyjskiej. Jeśli lubicie klimaty retro będziecie zachwyceni.

Gitara ma znakomitą prezencję – przepiękny koniakowy sunburst, klasyczny strunociąg w kształcie trapezu i obowiązkowe f-holes dopełniają wizerunku nawiązującego do staroci sprzed dekad. To bardzo stylowe, spójne stylistycznie wiosło, które naprawdę może się podobać.

Warto dodać, że jest to instrument produkcji kanadyjskiej a nie wschodnioazjatycki, co wyróżnia go nieco na rynku. Jakby nie było w swojej klasie to naprawdę mocny zawodnik. Naprawdę trudno w tej cenie wymagać czegokolwiek więcej. Profesjonalny, elektryczny archtop o zabójczym wyglądzie i świetnej specyfikacji i do tego w cenie, za którą nie kupicie nawet połowy Gibsona, to jest coś.

Gitara w bardzo dobrym stanie. Ma drobne przetarcie z tyłu, parę rysek i jakieś pojedyncze wgniotki, ale ogólnie rzecz biorąc prezentuje się świetnie. Jeśli chodzi o kwestie technicznie to również nie sposób mieć jakiegokolwiek zastrzeżenia. Wszystko działa znakomicie, progi są w świetnym stanie.

Na koniec dodam, że dwunastocyfrowy nr seryjny stosowany współcześnie przez markę Guild nie zawiera informacji o roku produkcji. Na podstawie daty debiutu rynkowego tego modelu wiadomo, że powstała po 2008 roku.

W zestawie oryginalny futerał wykonany z niezwykle lekkiego tworzywa.