Godin 5th Avenue Kingpin II Black

SPRZEDANE

3,499 zł

Jesteś zainteresowany? Odezwij się!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Godin 5th Avenue Kingpin II (to ta droższa wersja z dwoma przetwornikami). Ten model to gitara hollow body zainspirowana klasycznymi, starymi archtopami, ale dostosowana do współczesnych realiów. Instrument o świetnym, korzennym brzmieniu, które sprawdzi się w wielu gatunkach muzycznych, zarówno tych staroświeckich jak i współczesnych.  Prymitywne country, blues Delty, rockabilly, wszelkie odmiany folku i oczywiście jazz to najmocniejsze strony tego instrumentu. Kapitalne czyste brzmienie i chrupiący crunch są dziełem współpracy pary singli typu P-90 z pudłem rezonansowym wykonanym z drewna dzikiej wiśni kanadyjskiej. Jeśli lubicie klimaty retro będziecie zachwyceni.

Poza walorami brzmieniowymi gitarę wyróżnia  znakomita prezencja. Czarny, matowy lakier przełamany kremowym bindingiem jest w równym stopniu surowy, co poważny i elegancki. Kontrastuje z nim nieco jaśniejszy, brązowy gryf z palisandrową podstrunnicą i klonowym tyłem wykończonym też miodowym brązem. Takie zestawienie kolorystyczne jest ciekawe i sprawia, że gitara wygląda o wiele bardziej efektownie niż gdyby była całkowicie czarna. Strunociąg w kształcie trapezu i obowiązkowe f-holes dopełniają wizerunku nawiązującego do staroci sprzed dekad. To bardzo stylowe, spójne stylistycznie wiosło, które naprawdę może się podobać.

Warto dodać, że jest to instrument produkcji kanadyjskiej a nie wschodnioazjatycki, co wyróżnia go nieco na rynku. Jakby nie było w swojej klasie to naprawdę mocny zawodnik. Naprawdę trudno w tej cenie wymagać czegokolwiek więcej. Profesjonalny, elektryczny archtop o zabójczym wyglądzie i świetnej specyfikacji w cenie, za którą nie kupicie nawet połowy Gibsona to jest coś.

Nie wiem dokładnie, z którego gitara jest roku, bo ma już dwunastocyfrowy nr seryjny, na podstawie którego nie da się ustalić roku, ale nie jest starsza niż 2008, bo wtedy wyszła ta seria. Ogólna kondycja instrumentu jest bardzo dobra. Progi są w znakomitym stanie i zdecydowanie nic nie trzeba z nimi robić. Gitara nigdy nie była naprawiana ani modyfikowana. Działa wszystko od A do Z i nie ma o czym mówić.

W zestawie jest bardzo bezpieczny, lekki jak piórko futerał Tric.