Gibson Songwriter Standard Antique Natural 2020

Sprzedane
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson Songwriter  Standard w wykończeniu  Antique Natural. To ekskluzywny instrument najwyższej klasy uznawany za jednego z najlepszych akustyków Gibsona. Gitara zdecydowanie z górnej półki, nietania, ale powalająca specyfikacją i warta swojej ceny. Songwriter ma świetną prasę i doskonałe opinie użytkowników. Od czasu jego rynkowego debiutu  w roku 2003 jest nieustannej produkcji i sprzedaje się doskonale, bijąc pd tym względem nawet akustyczne klasyki zaprojektowane jeszcze w czasach Kalamazoo. 

Songwriter to nowoczesny dreadnought typu square shoulder. Ma dłuższą menzurę  niż tradycyjne Gibsony dzięki czemu pod względem manualnym przypomina gitary Martina.  Jest głośny, brzmi szeroko, ma klarowną górę i punktowy, uporządkowany bas. Jest doskonały do grania kostką wszystkiego od folku po rock. W graniu palcami też jak najbardziej się sprawdzi.  To naprawdę szwajcarski scyzoryk wśród gitar akustycznych – idealny towarzysz koncertującego muzyka lub kompozytora. 

Rzecz jasna jest to gitara wykonana bez użycia laminatu, zbudowana w całości z najwyższej jakości litego drewna. Płytę wierzchnią zrobiono ze świerku sitkajskiego, tył, boczki podstrunnicę i mostek z palisandru, gryf natomiast powstał z jednego kawałka mahoniu.  Taki zestaw egzotycznych gatunków daje poczucie posiadania czegoś naprawdę porządnego.  Gitara ma typowe, staroświeckie gibsonowskie ożebrowanie i wykończona jest w całości sprzyjającym dobremu brzmieniu lakierem nitrocelulozowym. Jeśli chodzi o wygląd to jest po prostu przepiękna. Błyszcząca rozeta, perłowe inkrustacje, pozłacany osprzęt, pickguard o fantazyjnym kształcie, czy most przypominający wąsy to tylko niektóre z cieszących oko detali. Cechą charakterystyczną Songwritera jest także przepiękny, wykończony transparentnym brązem front główki. Klasa. 

Instrument fabrycznie wyposażony jest w profesjonalną elektronikę Fishman Fishman Prefix Plus-T  z rozbudowaną korekcją i tunerem. To świetnie brzmiący, banalnie prosty w obsłudze sceniczny zestaw pozwalający nagłośnić gitarę bez użycia mikrofonu. 

Gitara to  egzemplarz wyprodukowany w roku 2020 a więc naprawdę bardzo świeży. Formalnie sprzedaję go jako używany, ale w praktyce jest dosłownie jak nowy i wciąż pachnie fabryką. Ze świecą szukać takiego egzemplarza na rynku wtórnym, naprawdę nie sposób wymagać więcej od używanej gitary. Stan techniczny i wizualny na szóstkę. 

W zestawie jest oczywiście oryginalny futerał. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Back to top