Gibson Songwriter Deluxe EC Antique Natural 2009

Sprzedane

9,999 zł

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson Songwriter Deluxe. Tym razem Natural w wersji EC z wycięciem zapewniającym łatwiejszy dostęp do najwyższych progów.

Ten model ekskluzywny instrument najwyższej klasy uznawany za jednego z najlepszych akustyków Gibsona. Gitara zdecydowanie z górnej półki, nietania, ale powalająca specyfikacją i warta swojej ceny. Songwriter ma świetną prasę i doskonałe opinie użytkowników. Od czasu jego rynkowego debiutu  w roku 2003 jest nieustannej produkcji i sprzedaje się doskonale, bijąc pd tym względem niejednego akustycznego klasyka.

Songwriter to dreadnought typu square shoulder. Ma dłuższą menzurę  niż tradycyjne Gibsony, dzięki czemu pod względem manualnym przypomina model Dove lub gitary Martina.  To doskonały instrument do grania kostką wszystkiego od folku po rock, ale w fingerstylu też jak najbardziej się sprawdzi. To prawdziwy szwajcarski scyzoryk wśród gitar akustycznych i idealny towarzysz koncertującego muzyka lub kompozytora.

Rzecz jasna jest to gitara wykonana bez użycia laminatu, zbudowana w całości z litego drewna. Płytę wierzchnią zrobiono ze świerku sitkajskiego, tył i boczki z indyjskiego palisandru, gryf jest mahoniowy, a podstrunnicę i mostek wykonano z nieobecnego w nowszych wypustach hebanu.  Taki zestaw egzotycznych gatunków daje poczucie posiadania czegoś naprawdę porządnego.  Gitara ma typowe, staroświeckie gibsonowskie ożebrowanie, siodełko wykonane z kości i wykończona jest w całości sprzyjającym dobremu brzmieniu lakierem nitrocelulozowym. Jeśli chodzi o wygląd to jest po prostu przepiękna. Błyszcząca rozeta, efektowne wykończenie końca podstrunnicy,  perłowe inkrustacje, pozłacany osprzęt, bordowy pickguard i most w kształcie wąsów to tylko niektóre z cieszących oko detali. Cechą charakterystyczną Songwritera jest także przepiękny, wykończony transparentnym brązem front główki. Klasa.

Instrument fabrycznie wyposażony jest w profesjonalną elektronikę Fishman. To świetnie brzmiący, banalnie prosty w obsłudze sceniczny zestaw pozwalający nagłośnić gitarę bez użycia mikrofonu. Preamp ma pełną korekcję i wbudowany tuner.

To egzemplarz wyprodukowany w roku 2009. Ma parę lat i znajdzie się na nim trochę śladów w postaci rysek i drobnych obić, ale ogólnie rzecz biorąc to tylko drobnica bez wpływu na całokształt Jak na ten wiek jest naprawdę bardzo dobrze. Stan techniczny również bez zarzutu. Wszystko jest w pełni sprawne, progi w bardzo dobrej kondycji.

W zestawie jest oczywiście oryginalny futerał, który ma trochę śladów, ale nic mu nie dolega. 

Za nowego Songwritera zapłacić trzeba ponad 13 tysięcy złotych. Tutaj proponuję cenioną, starszą wersję z hebanem na podstrunnicy w odczuwalnie niższej cenie.