Gibson Songwriter Deluxe EC Natural 2005

REZERWACJA

Ta gitara została już sprzedana.

Sprzedane!Sold
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson Songwriter Deluxe. Tym razem egzemplarz w wykończeniu Natural w wersji z wycięciem zapewniającym łatwiejszy dostęp do najwyższych progów.

Ten model ekskluzywny instrument najwyższej klasy uznawany za jednego z najlepszych akustyków Gibsona. Gitara zdecydowanie z górnej półki, nietania, ale powalająca specyfikacją i warta swojej ceny. Songwriter ma świetną prasę i doskonałe opinie użytkowników. Od czasu jego rynkowego debiutu  w roku 2003 jest nieustannej produkcji i sprzedaje się doskonale, bijąc pd tym względem niejednego akustycznego klasyka.

Songwriter to dreadnought typu square shoulder. Ma dłuższą menzurę  niż tradycyjne Gibsony, dzięki czemu pod względem manualnym przypomina model Dove lub gitary Martina.  To doskonały instrument do grania kostką wszystkiego od folku po rock, ale w fingerstylu też jak najbardziej się sprawdzi. To prawdziwy szwajcarski scyzoryk wśród gitar akustycznych i idealny towarzysz koncertującego muzyka lub kompozytora.

Rzecz jasna jest to gitara wykonana bez użycia laminatu, zbudowana w całości z litego drewna. Płytę wierzchnią zrobiono ze świerku sitkajskiego, tył i boczki z indyjskiego palisandru, gryf jest mahoniowy, a podstrunnicę i mostek wykonano z nieobecnego w nowszych wypustach hebanu.  Taki zestaw egzotycznych gatunków daje poczucie posiadania czegoś naprawdę porządnego.  Gitara ma typowe, staroświeckie gibsonowskie ożebrowanie, siodełko wykonane z kości i wykończona jest w całości sprzyjającym dobremu brzmieniu lakierem nitrocelulozowym. Jeśli chodzi o wygląd to jest po prostu przepiękna. Błyszcząca rozeta, efektowne wykończenie końca podstrunnicy,  perłowe inkrustacje, pozłacany osprzęt, bordowy pickguard i most w kształcie wąsów to tylko niektóre z cieszących oko detali. Cechą charakterystyczną Songwritera jest także przepiękny, wykończony transparentnym brązem front główki. Klasa.

Instrument fabrycznie wyposażony jest w profesjonalną elektronikę Fishman. To świetnie brzmiący, rozbudowany sceniczny preamp pozwalający nagłośnić gitarę bez użycia mikrofonu.

To  egzemplarz wyprodukowany w roku 2005, a więc z początków produkcji. Gitara ma 16 lat, ale nie zdradza swojego wieku. Jest kilka drobnych wgniotek, jakieś ryski, ale nic strasznego. Jak na ten wiek jest naprawdę bardzo dobrze. Stan techniczny również bez zarzutu. Wszystko jest w pełni sprawne, progi są w bardzo dobrej kondycji. Gitara jest bardzo dobrze ustawiona i gotowa do gry.

W zestawie jest oczywiście oryginalny futerał.