Gibson Songwriter Deluxe 2011 EC Antique Natural

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja
Opis

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson Songwriter Studio Deluxe. Tym razem w wersji z wycięciem zapewniającym łatwiejszy dostęp do najwyższych progów. 

To ekskluzywny instrument najwyższej klasy uznawany za jednego z najlepszych akustyków Gibsona. Gitara zdecydowanie z górnej półki, nietania, ale powalająca specyfikacją i warta swojej ceny. Songwriter ma świetną prasę i doskonałe opinie użytkowników. Od czasu jego rynkowego debiutu  w roku 2003 jest nieustannej produkcji i sprzedaje się doskonale, bijąc pd tym względem nawet akustyczne klasyki zaprojektowane jeszcze w czasach Kalamazoo. 

Songwriter to dreadnought typu square shoulder. Ma dłuższą menzurę  niż tradycyjne Gibsony dzięki czemu pod względem manualnym przypomina model Dove lub gitary Martina.  Jest głośny, brzmi szeroko, ma klarowną górę i punktowy, uporządkowany bas. Jest doskonały do grania kostką wszystkiego od folku po rock. W graniu palcami też jak najbardziej się sprawdzi.  To naprawdę szwajcarski scyzoryk wśród gitar akustycznych i idealny towarzysz koncertującego muzyka lub kompozytora. 

Rzecz jasna jest to gitara wykonana bez użycia laminatu, zbudowana w całości z najwyższej jakości litego drewna. Płytę wierzchnią zrobiono ze świerku sitkajskiego, tył i boczki z indyjskiego palisandru, gryf jest mahoniowy, a podstrunnicę i mostek wykonano z rzadko spotykanego już dzisiaj (w nowszych egzemplarzach Songwritera też już go nie ma) hebanu.  Taki zestaw egzotycznych gatunków daje poczucie posiadania czegoś naprawdę porządnego.  Gitara ma typowe, staroświeckie gibsonowskie ożebrowanie, siodełko wykonane z kości i wykończona jest w całości sprzyjającym dobremu brzmieniu lakierem nitrocelulozowym. Jeśli chodzi o wygląd to jest po prostu przepiękna. Błyszcząca rozeta, perłowe inkrustacje, pozłacany osprzęt, bordowy pickguard i most w kształcie wąsów to tylko niektóre z cieszących oko detali. Cechą charakterystyczną Songwritera jest także przepiękny, wykończony transparentnym brązem front główki. Klasa. 

Instrument fabrycznie wyposażony jest w profesjonalną elektronikę Fishman. To świetnie brzmiący, banalnie prosty w obsłudze sceniczny zestaw pozwalający nagłośnić gitarę bez użycia mikrofonu. Preamp ma pełną korekcję i wbudowany tuner. 

To  egzemplarz wyprodukowany w roku 2011. Formalnie sprzedaję go jako używany, ale w praktyce trudno dopatrzeć się na nim jakichkolwiek śladów użytkowania i spokojnie mógłby robić za nówkę. W zestawie jest oryginalny futerał oraz komplet papierów fabrycznie dołączanych do nowych egzemplarzy. Za nowego Songwritera zapłacić trzeba bez mała 10 tysięcy złotych tutaj proponuję starszą wersję jeszcze z hebanem na podstrunnicy zdecydowanie taniej.  

 


Back to top