Gibson Songbird Deluxe Natural 2001

Sprzedane
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje rzadką gitarę Gibson Songbird Deluxe w wykończeniu  Antique Natural. To ekskluzywny instrument najwyższej klasy, który w późniejszych rocznikach oferowany był pod nazwą Songwriter (to pod względem technicznym taka sama gitara). Ten egzemplarz pochodzi z roku 2001. 

Gitara zdecydowanie z górnej półki, nietania, ale powalająca specyfikacją i warta swojej ceny. Ma świetną prasę i doskonałe opinie użytkowników. Songbird to nowoczesny dreadnought typu square shoulder. Ma dłuższą menzurę  niż tradycyjne Gibsony dzięki czemu pod względem manualnym przypomina gitary Martina.  Jest głośny, brzmi szeroko, ma klarowną górę i punktowy, uporządkowany bas. Jest doskonały do grania kostką wszystkiego od folku po rock. W graniu palcami też jak najbardziej się sprawdzi.  To naprawdę szwajcarski scyzoryk wśród gitar akustycznych – idealny towarzysz koncertującego muzyka lub kompozytora. 

Rzecz jasna jest to gitara wykonana bez użycia laminatu, zbudowana w całości z najwyższej jakości litego drewna. Płytę wierzchnią zrobiono ze świerku sitkajskiego, tył, boczki podstrunnicę i mostek z palisandru, gryf natomiast powstał z jednego kawałka mahoniu.  Taki zestaw egzotycznych gatunków daje poczucie posiadania czegoś naprawdę porządnego.  Gitara ma typowe, staroświeckie gibsonowskie ożebrowanie i wykończona jest w całości sprzyjającym dobremu brzmieniu lakierem nitrocelulozowym. Jeśli chodzi o wygląd to jest po prostu przepiękna. Błyszcząca rozeta, perłowe inkrustacje o ciekawym kształcie, pozłacany osprzęt, pickguard o fantazyjnym kształcie to tylko niektóre z cieszących oko detali. Cechą charakterystyczną Songbirda jest także przepiękny, wykończony transparentnym brązem front główki. Klasa. 

Instrument fabrycznie wyposażony jest w elektronikę, która pozwala na swobodne użytkowanie go na scenie.

Gitara ma już ponad 20 lat, ale prezentuje się bardzo dobrze. Na topie są widoczne pod niektórymi kątami charakterystyczne dla nitro kątami wzdłużne spękania lakieru, ale to oczywiście nic mającego wpływ na funkcjonowanie gitary. Poza tym jakieś standardowe ryski, czy wgniotki, ale nic poważnego.

W zestawie jest oczywiście oryginalny futerał.