Gibson SG Supreme Ocean Burst Limited Edition 2016

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson SG Supreme. Jest to dość rzadki, limitowany model produkowany w roku 2016. Gitara zdecydowanie z górnej półki – wyglądem, specyfikacją i ceną katalogową dość mocno odcina się od popularnych wersji często widywanych na portalach aukcyjnych.

Jak wiecie Gibson SG to stary, produkowany nieprzerwanie od prawie szcześdziesięciu lat klasyk Gibsona. Choć większość wyprodukowanych egzemplarzy to zachowawcze Standardy i ich pochodne, przez lata powstało kilka bardzo odważnych i nowoczesnych wersji tego modelu. Seria Supreme, oferująca najwyższe poza Custom Shopem modele Gibsona słynęła właśnie z bardzo śmiałego podejścia do tworzenia instrumentów i gitarki, które w ramach jej powstały zrywały z ortodoksją Gibsona.

Fantazji twórcom naszego dzisiejszego SG zdecydowanie nie brakowało. Gitara w intensywnym wykończeniu Ocean Burst wygląda bardzo oryginalnie i prawdopodobnie jest widoczna z kosmosu. Jak na wysoki model przystało do użycia instrumentu wykorzystano fantastyczne drewno. Gitara ma po prostu obłędny flame top, którego pozazdrościć mu mogą najbardziej wyszukane wydania Les Paule i PRS-a. Nie brakuje też w tym modelu drobnych detali wykończeniowych nadających instrumentowi luksusowy charakter. Zwracają uwagę srebrno-białe ramki humbuckerów, chromowane gałki, niestandardowe oznaczenia progów, metalowy truss rod cover i główka otoczoną bindingiem.  Sprzęt już na pierwszy rzut oka manifestuje swoją przynależność do gitarowego segmentu premium.

Jeśli chodzi o ergonomię i brzmienie to również widać tutaj wyraźnie nowatorskie podejście. Gitara ma bardzo rzadko  spotykane w Gibsonach 24 progi, super szybki gryf slim taper, znane z LP Standarda przetworniki Burstbucker Pro będące uwspółcześnioną wersją klasycznych PAF-ów i blokowane klucze. Jak widać to prawdziwy cyborg, raczej będący odpowiedzią na poczynania takich marek jak ESP niż klasyczny, obrośnięty mchem Gibol.

Gitara w znakomitym stanie technicznym. Jedyna rzecz, do której można się przyczepić to maleńka zaprawka po niefortunnie umieszczonym fabrycznie zaczepie paska, który został przeniesiony tam gdzie powinien być od początku.  Nieistotny detal widoczny, gdy się go szuka. Poza tym praktycznie igła – jakieś mikroryski widoczne w ostrym świetle to jedyne oznaki użytkowania. Zużycie zerowe, stan techniczny idealny, progi jak nowe.

W komplecie oryginalny futerał i komplet papierów. Zestaw jak ze sklepu.

Licytacja od złotówki bez ceny minimalnej. Zdecydowanie polecam.

Back to top