Gibson SG Standard Heritage Cherry 2016

Sprzedane
Sprzedane!

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson SG Standard w klasycznym kolorze Heritage Cherry.

Gitara to prawdziwy hit marki. Jest w nieprzerwanej produkcji odkąd wypuszczono ją na rynek na początku lat 60. Dwa humbuckuery w mahoniowej desce o charakterystycznym rogatym kształcie to sprawdzony przepis na idealne rockowe wiosło.

Ten egzemplarz to wersja z dużym pickguardem i gryfem SG slim, który jest wyraźnie odchudzony w stosunku do często spotykanego w tym modelu gryfu typu 50. Jeśli więc szukacie niezbyt ekstremalnej szyjki, ta gitara ma szansę przypaść Wam do gustu.

Fabrycznie ten egzemplarz miał pickupy 498T/490R, ale w tym egzemplarzu pod mostem jest zamontowany humbucker Gibson Angus Young (neck bez zmian). Jeśli lubicie klasyczne rockowe brzmienia spod znaku AC/DC, taki drobny mod sprawi Wam przyjemność.

Instrument wyprodukowany w roku 2016. Pomimo 7 lat na karku prezentuje się naprawdę super i bez dwóch zdań nie zdradza swojego wieku. Mikroryski widoczne w ostrym świetle oraz jakieś naprawdę minimalne pojedyncze wgniotki to jedyne ślady użytkowania. Myślę, że trudno wymagać więcej od używanej gitary. Jeśli chodzi o stan techniczny to wszystko w najlepszym porządku. Gitara działa jak należy, progi są w znakomitym stanie.

W zestawie z gitarą oferuję widoczny na zdjęciach futerał Gibsona i  komplet papierów.