Gibson SG Standard Ebony 2002

Sprzedane
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson SG Standard w klasycznym czarnym kolorze. Ten model to prawdziwy hit marki. Jest w nieprzerwanej produkcji odkąd wprowadzono go na rynek na początku lat 60. Dwa humbuckery w mahoniowej desce o charakterystycznym rogatym kształcie to od lat sprawdzony przepis na wielki gitarowy sukces.

Tym razem proponujemy egzemplarz z roku 2002. Konfiguracja egzemplarza z tego rocznika to gryf typu 50, duży pickguard, przetworniki 498T/490R i mostek ABR-1, który obecnie spotkać można tylko w drogich historycznych reedycjach. Gitara o zdecydowanie rockowym charakterze zarówno brzmieniowo jak i wizualnie.

Gitara ma ponad 20 lat, których nie spędziła w futerale. Ten egzemplarz ma sporo śladów użytkowania w postaci obić, odprysków, rys, wgniotek. Na górnym rogu korpusu było drobne pęknięcie/ukruszenie, które zostało zamarkowane i nie jest widoczne. Gitara nie miała żadnych poważnych przygód jak złamania główki itp. Widać, że instrument był intensywnie eksploatowany, ale pod względem technicznym niczego nie można mu zarzucić. Mechanika gryfu działa jak trzeba, elektronika jest w całości oryginalna, progi są w znakomitym stanie. Jedną modyfikacją są klucze Schallera, które jednak są bardzo podobne do fabrycznych i nie wymagały wiercenia dodatkowych otworów.

W zestawie jest nieco sfatygowany, ale doskonale spełniający swoją funkcję oryginalny futerał.