Gibson SG Standard 61 Desert Burst Limited 2014

Sprzedane
Sprzedane!

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson SG Standard 61. Tym razem limitowany (wypust dla amerykańskiego Guitar Center) egzemplarz z roku 2014 w bardzo efektownym i dość rzadkim wykończeniu Desert Burst. Prezentuje się naprawdę zjawiskowo.

Gitara zachowana w znakomitym jak na swój wiek stanie. Być może da się dopatrzeć jakichś mikrorysek lub drobnych wgniotek, ale to wyłącznie nieistotna kosmetyka Stan techniczny nie może budzić najmniejszych zastrzeżeń. Wszystko działa doskonale i nie ma o czym mówić, progi są w świetnym stanie.

W tym roczniku model SG Standard miał znakomitą specyfikację będącą ciekawym połączeniem żelaznej klasyki z odrobiną innowacji. Z jednej strony mamy tu mały pickguard i pickupy typu PAF (57 Classic), czyli elementy nawiązujące do historycznych SG z roku 1961, z drugiej natomiast fantastyczne nowoczesne wykończenie i bajery takie jak rozłączane cewki pozwalające uzyskać szeroką paletę brzmień. Gitara ma wygodny gryf o profilu 60, który nie przysporzy nikomu problemów. Ogólnie gitara, jak na SG przystało, gitara jest prawdziwym wołem roboczym na każdą okazję. Jest lekka, ergonomiczna i oferuje szeroki wachlarz zastosowań.

W komplecie oryginalny futerał i komplet papierów. Elegancki zestaw znacznie taniej niż nówka, której zresztą w tym kolorze obecnie nie ma.