Gibson SG Standard Cherry 1969

29,999 zł

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson SG Standard.

To pięćdziesięciopięcioletni egzemplarz z roku 1969, a więc wspaniały, bardzo wartościowy instrument z pierwszej, najbardziej cenionej, dekady produkcji tego modelu. Prawdziwy vintage’owy klasyk o szczególnych walorach muzycznych, kolekcjonerskich i wybitnie niskiej, chyba rekordowej, wadze – 2,7 kg. Jeśli szukacie naprawdę lekkiego Gibsona, lepiej trafić się już chyba nie da.

Gitara po pełnej renowacji przeprowadzonej z największym smakiem i stylem, wykonanej pod kątem maksymalnej grywalności, funkcjonalności i z poszanowaniem klasycznej prezencji oraz poprawności historycznej. Po tylu latach pewne modyfikacje są nieuniknione, ale istota rzeczy jest wciąż zachowana. W specyfikacji znajdziecie więc poszukiwane PAF-y T-Top z epoki, które są jednymi z najbardziej wartościowych pickupów Gibsona; potencjometry z roku 1969 oraz oryginalne kondensatory. Fabrycznie gitara miała, nieco kapryśny, ruchomy most typu maestro lub vibrola, który w tym egzemplarzu zastąpiony został bardziej stabilnym pod względem trzymania stroju, również poprawnym historycznie, bo stosowanym w tym samym czasie, klasycznym osprzętem: mostkiem ABR-1 z nylonowymi siodełkami i aluminiowym strunociągiem. Gitara w przeszłości była przemalowana, ale została przywrócona do fabrycznego wyglądu, dzięki wspaniale wykonanemu przez GibZone Makeover Area, profesjonalnemu refinishowi w nitro i postarzeniu. Ponadto instrument ma nowe progi (z odtworzoną koronką bindignu!), poprawne historycznie nylonowe siodełko oraz nowe, lecz odpowiednio dobrane pod kątem stylistyki, klucze.

Instrument ma swoją historię, ale na szczęście nigdy nie zaliczył żadnych nieprzyjemnych przygód jak złamania i inne poważne uszkodzenia. Pod względem technicznym to w pełni sprawny, ustawiony i gotowy do gry sprzęt, który spokojnie służyć może przez kolejne dziesięciolecia. Widać, że doskonale zadbano o kondycję tego egzemplarza inwestując w niego niemałe środki. W cenie współczesnej, historycznej reedycji możecie więc sobie sprawić świetnie przygotowany do dalszej eksploatacji oryginał z epoki, który nie tylko daje o wiele więcej satysfakcji, ale jest również perspektywiczną lokatą kapitału. To nie tylko wspaniały instrument, który z powodzeniem służyć może współczesnemu gitarzyście poszukującemu charakterystyki vintage, ale i dosyć pewny sposób na przechowywanie pieniędzy. Wzrost wartości takich roczników następuje nieustannie, takich rzeczy po prostu nie przybywa, a chętny na tak ikoniczną gitarę wcześniej, czy później zawsze się znajdzie.

Model SG to wielki hit Gibsona. Odkąd pojawił się na rynku w roku 1961 pozostaje w nieprzerwanej produkcji. Rogata, mahoniowa deska z dwoma humbuckerami zyskała uznanie gitarzystów i niezmiennie pozostaje jednym z symboli rocka.

W zestawie współczesny futerał Gibsona dedykowany do modelu SG.