Gibson SG Standard Autumn Shade 2018

SPRZEDANE
Sprzedane!

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson SG Standard. Tym razem bardzo świeży egzemplarz z rocznika 2018 w niezwykle efektownym i trudno dostępnym wykończeniu Autumn Shade. To bardzo ciekawa propozycja zdecydowanie wyróżniająca się na tle popularnych i znacznie skromniejszych wizualnie  egzemplarzy czarnych i czerwonych. Koniakowy, delikatny burst z przodu i burgundowy tył zdecydowanie mogą się podobać. Dodatkowo ten egzemplarz ma naprawdę efektowny rysunek drewna. Takie wiosło w klasycznej konfiguracji z małym pickuardem, pickupami w ramkach, gałkami black top hats wygląda naprawdę świetnie, łącząc nowoczesność z klasyką. Gitara ma mahoniowy korpus, również mahoniowy, wygodny i smukły gryf typu 60 z palisandrową podstrunnicą, aluminiowy strunociąg i mostek, blokowane klucze Grovera oraz zawodowe pickupy Gibson 61 wzorowane na przetwornikach z pierwszego wypustu SG z roku 1961.

Gitara w idealnym stanie technicznym i znakomitym wizualnym. Sprzęt ma minimalne ślady użytkowania w postać drobnych rysek i tyle. Działa wszystko od kluczy, przez regulację gryfu po elektronikę i naprawdę nie ma się do czego przyczepić. W zestawie oryginalny futerał z brązowym obiciem i czerwonym wnętrzem, komplet papierów. Dokładnie to samo dostalibyście kupując nówkę u dystrybutora, ale… niestety nie ma ich już w sprzedaży.

SG Standard do najlepiej sprzedający się model Gibsona wszech czasów. Gitara od 1961 roku jest w nieprzerwanej produkcji i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Nic dziwnego, SG jest emanacją gibsonowskiego stylu i myśli technicznej, ale jednocześnie  jest też  instrumentem prostym i jak na znane na całym świecie zdolności księgowych Gibsona tanim, co pozwala sięgnąć po niego większej liczbie osób. W kategorii jakość/wygląd/cena to mój ulubiony model. Ugra się na tym wszystko nie gorzej niż na jakichś drożyznach, wygląd jest rasowy i klasyczny, a kieszeń nieopróżniona do samego dna.

Licytacja od złotówki bez ceny minimalnej.

Zdecydowanie polecam!