Gibson SG Standard 61 Heritage Cherry 2019

Sprzedane
Sprzedane!

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson SG Standard ’61 w klasycznym dla tego modelu wykończeniu Heritage Cherry. Gitara z roku 2019, jest więc to jeden z nowszych wypustów. Konfiguracja z tego rocznika charakteryzuje się vintage’owym małym pickguardem, nawiązującym do historii osprzętem (most ABR-1) i smukłym gryfem 60 slim taper, który przypadnie do gustu wszystkim tym, którzy nie przepadają z grubymi gibsonowskimi szyjkami. W tym egzemplarzu zamontowane są przetworniki 498T/490R o zdecydowanie drapieżnej charakterystyce.

Gitara to prawdziwy hit marki Gibson. Jest w nieprzerwanej produkcji odkąd wypuszczono ją na rynek na początku lat 60. Dwa humbuckuery w mahoniowej desce o charakterystycznym rogatym kształcie to sprawdzony w boju przepis na rockową gitarę.

Instrument w znakomitej kondycji ogólnej. Ma jedynie kosmetyczne ślady użytkowania (drobne ryski, niewielkie wgniotki) i prezentuje się świetnie. Pod względem technicznym wszystko w najlepszym porządku. Działa wszystko od kluczy, przez regulację gryfu po elektronikę a progi są w znakomitym stanie i zdecydowanie nic nie trzeba z nimi robić.

W komplecie oryginalny futerał.