Gibson SG Standard 2018 Heritage Cherry

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson SG Standard. Tym razem bardzo świeży egzemplarz z rocznika 2018 w klasycznym (i jednocześnie najbardziej pożądanym) wykończeniu Heritage Cherry. Gitara to prawdziwy hit Gibsona, jest w nieprzerwanej produkcji odkąd wypuszczono ją na rynek na początku lat 60. Dwa humbuckuery w mahoniowej desce o charakterystycznym rogatym kształcie to od lat sprawdzona przepis na wielki gitarowy sukces. 

Roczniki modelu SG Standard różnią się od siebie niuansami. W roku 2018 zastosowano w gitarze nowe przetworniki 61T/61R, które mają świetne opinie i znakomicie pasują do charakteru tej gitary. Jest to bardzo często wskazywany atut tej właśnie generacji. Wizualnie (ze względu na mały pickguard) gitara nawiązuje do pierwotnych egzemplarzy sprzed sześćdziesięciu lat, powinna więc przypaść do gustu miłośnikom tradycji. Pod względem manualnym jest to jednak naprawdę wygodny, przystosowany do szybkiego grania, zupełnie współczesny instrument. Gryf slim taper, który jest jedną z najcieńszych szyjek jakie spotkać możecie w Gibsonach naprawdę spodoba się nawet najbardziej zagorzałym przeciwnikom marki.

Gitara ma trzy lata i zachowana jest bardzo dobrym stanie. Znajdą się mikroryski widoczne w dobrym świetle i jakieś pojedyncze, płytkie wgniotki, ale generalnie wiosło w super kondycji, wciąż robi wrażenie raczej nowej niż używanej gitary. Jeśli chodzi o stan techniczny i zużycie to nie ma o czym mówić. Działa wszystko od A do Z, progi są w bardzo dobrym stanie. W komplecie jest oryginalny, brązowy futerał oraz komplet papierów. 

 

 

 

 

 

Back to top