Chcesz kupić lub przetestować? Napisz lub zadzwoń!

Gibson SG Standard 2008 Ebony

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja
Elektryczna Dusza poleca SG Standard, najlepiej sprzedającego się Gibsona wszech czasów. Nic dziwnego – instrument ma wszystkie cechy profesjonalnej gitary, jest obecny na niezliczonych scenach świata i jednocześnie nie kosztuje tak dużo jak jego braciszek Les Paul.
Gitara w wersji bez żadnych cięć budżetowych, wyposażona w pickupy w puszkach, lakier nitro wypolerowany na wysoki połysk, binding gryfu,palisandrową podstrunnicę oraz inkrustowane markery i logo. Gitara wygląda po prostu wspaniale, co nie zawsze można powiedzieć o jej budżetowym rodzeństwie z niższych serii.Gitara w bardzo dobrym stanie. Ma kilka drobnych śladów po przelotnych kontaktach z otoczeniem, ale to tylko drobnica bez wpływu na ogólną estetykę. Parę rysek, drobne wgniotki, ślady po kostce na pickguardzie i tyle. Technicznie oczywiście w 100% sprawna, sprawdzona i gotowa do gry. Progi nie mają praktycznie żadnych  śladów użytkowania a wszystkie części są oryginalne.Instrument wyprodukowany w roku 2008, a więc trochę inny od tych obecnie produkowanych. Ma duży pickguard typu „skrzydło nietoperza” oraz solidny gryf typu 50. Elektronika oparta jest o zawodowe humbuckery Gibson 498T/490R znane z modelu Les Paul Custom. Jako że aktualnie produkowane SG mają zamontowane pickupy 57 Classic stwierdzić trzeba, że starsze wersje, jak moja, miały nieco bardziej hardrockową konfigurację.

Gitara jest bardzo lekka i komfortowa. Choć pod względem ergonomii jak żaden inny Gibol przypomina stratocastery, oferuje kanoniczne, ciemne brzmienie tak charakterystyczne dla marki. W tej cenie możecie kupić biednego LP Studio lub moje SG w wersji Standard. Szczerze polecam rozważyć drugą opcję, bo tu już nie zabawka.

W zestawie oryginalny futerał z białym pluszem. Case ma drobne, zamarkowane zadrapania, ale ogólnie wygląda bardzo dobrze i jest w pełni sprawny.

Udzielam 6 miesięcy gwarancji.