Gibson SG Special Vintage Sunburst 2016

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Dzisiaj polecam gitarę elektryczną Gibson SG Special. Tym razem świetna wersja produkowana w roku 2016. Choć gitara nie ma wygórowanej ceny, jest moim zdaniem jednym z najciekawszych instrumentów zaproponowanych w ostatnich latach przez amerykańskiego producenta. Wyróżnia się zarówno wyglądem (ma swój oldschoolowy styl nawiązujący do lat 70 i do tego wcale nie wygląda biednie) oraz w pełni profesjonalną specyfikację bez rażących cięć budżetowych. Stosunek jakości do ceny – rewelacyjny.

Instrument powstał na bazie produkowanego kilka lat wcześniej modelu 70’s Tribute. To na pierwszy rzut oka taka sama gitara, różnicę stanowi podstrunnica: Tribute miał pieczony klon, ten ma już palisander. Poza tym same podobieństwa: pickguard o bardzo charakterystycznym kształcie, minihumbuckery 495T/495R (znane z w o wiele droższego Gibsona Firebirda) oraz bardzo rzadkie, znakomicie wyglądające markery w kształcie małych bloków. Gitara ma także tzw. „kopytko” w miejscu gdzie szyjka przechodzi w główkę – wzmacnia ono ten podatny na uszkodzenia rejon  (ot taka pamiątka po gibsonowskich eksperymentach z lat 70). Charakterystyczna jest także większa od standardowej, przypominająca szuflę do węgla  główka. To wszystko składa się na jedyny w swoim rodzaju old fashioned look i gitara zdecydowanie może się podobać. Piękne satynowe wykończenie Vintage Sunburst perfekcyjnie komponuje się z kremowymi plastikami oraz blokami markerów. Gitara zaprojektowana z dużą konsekwencją. Nie robi wrażenia „tańszej wersji Standarda”, lecz manifestuje swoją indywidualność. Bardzo udany model, za te pieniądze rewelacja.

Gitarę formalnie sprzedaję jako używaną, w praktyce jednak to nówka sztuka. Może ktoś się dopatrzy jakichś minimalnych śladów w postaci mikrorysek, ale ogólnie rzecz biorąc nie ma o czym mówić. Sprzęt jest sprawny i wolny od wszelkich wad. Stan fabryczny – żadnych napraw i modyfikacji. W zestawie wszystko, co fabryka dała, a więc pokrowiec, klucze do regulacji i papiery.