Gibson SG Special Satin Ebony 2016

Sprzedane
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson SG Special. Tym razem świetna wersja wyprodukowana w roku 2016. Choć gitara nie ma wygórowanej ceny, jest moim zdaniem jednym z najciekawszych instrumentów zaproponowanych w ostatnich latach przez amerykańskiego producenta. Wyróżnia się zarówno wyglądem (ma swój oldschoolowy styl nawiązujący do lat 70 i do tego wcale nie wygląda biednie) oraz w pełni profesjonalną specyfikację bez rażących cięć budżetowych. Stosunek jakości do ceny – rewelacyjny. 

Instrument powstał na bazie produkowanego kilka lat wcześniej modelu 70’s Tribute. To na pierwszy rzut oka taka sama gitara, różnicę stanowi podstrunnica: Tribute miał pieczony klon, ten ma już palisander. Poza tym same podobieństwa: pickguard o bardzo charakterystycznym kształcie, minihumbuckery 495T/495R (znane z w o wiele droższego Gibsona Firebirda) oraz bardzo rzadkie, znakomicie wyglądające markery w kształcie małych bloków. Gitara ma także tzw. „kopytko” w miejscu gdzie szyjka przechodzi w główkę – wzmacnia ono ten podatny na uszkodzenia rejon  (ot taka pamiątka po gibsonowskich eksperymentach z lat 70). Charakterystyczna jest także większa od standardowej główka. To wszystko składa się na jedyny w swoim rodzaju old fashion look i gitara zdecydowanie może się podobać. Piękne satynowe wykończenie perfekcyjnie komponuje się z kremowymi plastikami oraz blokami markerów. Gitara zaprojektowana z dużą konsekwencją. Nie robi wrażenia „tańszej wersji Standarda”, lecz manifestuje swoją indywidualność. Bardzo udany model, za te pieniądze rewelacja. 

Gitara ma kilka lat i znajdzie się na niej trochę drobnych śladów użytkowania w postaci jakichś rysek, czy mikrych przetarć lakieru, ale generalnie – biorąc pod uwagę jej delikatne satynowe wykończenie – wygląda bardzo dobrze. Pod względem technicznym wszystko super. Sprzęt jest sprawny i wolny od wszelkich wad. Stan fabryczny – żadnych napraw i modyfikacji. Progi w bardzo dobrym stanie mają naprawdę minimalne, wręcz symboliczne ślady użytkowania i na pewno nic nie trzeba z nimi robić. 

W zestawie wszystko, co fabryka dała, a więc pokrowiec i papiery. Piękny komplet. Gitara nie jest już produkowana i nowego egzemplarza nigdzie już nie kupicie. 

 

 

 

 

Back to top