Gibson SG Special Faded Worn Cherry 2011

Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson SG Special Faded. Tym razem egzemplarz z roku 2011 w wykończeniu Worn Cherry.

Special Faded to surowa,  przystępna cenowo wersja Gibsona SG. Jej cechą charakterystyczną jest nieco ascetyczny wygląd, który przez lata nabiera charakteru. Pomimo braku bindingu, ozdobnych inkrustacji i lakieru wypolerowanego na błysk gitara jest absolutnie profesjonalnym sprzętem, który spokojnie może znaleźć się w rękach wymagającego muzyka.

Gitara jest niezwykle lekka (2,8 kg), wygodna i wyposażona w zawodowy osprzęt oraz elektronikę. Pickupy to Gibsony 490T/490R, które oferują jedno z firmowych brzmień marki. Pod względem specyfikacji naprawdę wszystko tu się zgadza i w tym budżecie naprawdę trudno wymagać więcej.

Instrument ma 10 lat, których nie przeleżał w futerale, dlatego widać na nim sporo typowych dla tego typu wykończenia śladów użytkowania. Są liczne obicia, wytarcia, rysy ślady na osprzęcie i inne rany bitewne. Seria Faded  wykończona bejcą nitro tak się starzeje. Ma to swój klimat, który przypadnie do gustu miłośnikom naturalnego relicu, ale może odstraszyć pedantów, więc proszę byście zdecydowanie nie spodziewali się nówki.

Pomimo swojej dość brutalnej prezencji gitara jest oczywiście w pełni sprawna technicznie. Progi i podstrunnica są w świetnym stanie (zdecydowanie nic nie trzeba tu robić), elektronika jest oryginalna i działa bez zarzutu, osprzęt pracuje prawidłowo. Na tym polu nie ma żadnego ale. To pełni sprawny, gotowy do akcji sprzęt, który swoje w życiu widział i jeszcze niejedno zobaczy.

Ten egzemplarz ma wymienione siodełko. Poza tym jest w całości oryginalny.  W zestawie jest fabryczny gigbag.