Gibson SG Original ’61 Maestro Lyre Vibrola 2013

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson SG Original. To instrument z górnej półki nawiązujący specyfikacją i wyglądem do pierwotnych SG z pierwszej połowy lat sześćdziesiątych. Za aktualnie produkowaną wersję tej gitary zapłacić trzeba ponad 8 tysięcy złotych, jest to jeden z wyższych modeli powstających poza Custom Shopem. Gitarę charakteryzuje klasyczne, wiśniowe wykończenie, typowy dla wersji 61 mały pickguard, pickupy w ramkach oraz przede wszystkim obecność najbardziej seksownego kawałka żelastwa na świecie, czyli ruchomego strunociągu Meastro Lyre-Vibrola. Gitara ma fantastyczny retro-look i zdecydowanie wyróżnia się na tle popularnych, tańszych modeli.

Instrument wyprodukowany w roku 2013. Ma trochę drobnych śladów użytkowania w postaci rysek, drobnych obić, wgniotek, ale ogólnie wciąż prezentujący się świetnie. Gitara wyposażona w łagodny przetwornik Seymour Duncan SH-1 przy gryfie i dość mocnego humbucera Hathor przy mostku. Pickupy są dość kontrastowe, dlatego instrument jest bardzo uniwersalna i sprawdzi się zarówno w brzmieniach czystych jak i przesterowanych. 

Gitara ma smukły gryf typu 60, na którym powinni być w stanie grać nawet najbardziej zagorzali przeciwnicy Gibsona. 

To wyjątkowa, rzadko spotykana na rynku wtórnym gitara. Jeśli lubicie SG, ale podstawowe, popularne modele was nie zadowalają warto spróbować czegoś takiego. 

W zestawie jest oryginalny futerał i checklista z fabryki. 

Back to top