Gibson SG Matte Black „Guitar of the Week” #32 2007

Sprzedane
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson SG Matte Black. Jest to ekstremalnie rzadki instrument z limitowanej kolekcji „Guitar of the Week”, w ramach której powstało wiele fantastycznych, niesztampowych gitar i basów, odbiegających w sposób znaczący od tego, co Gibson produkował w ramach swojej regularnej oferty. Ciekawe wykończenia i pełne oryginalnych rozwiązań, nietuzinkowe specyfikacje sprawiły, że instrumenty powstałe w ramach tego programu stały się niezwykle ciekawą kartą w historii marki i mają status poszukiwanych rarytasów. Każda gitara z tej serii wyprodukowana została w ilości 400 egzemplarzy, naprawdę niełatwo spotkać je na rynku wtórnym. To murowana lokata kapitału oraz interesująca propozycja dla osób ceniących sobie oryginalność.

Gitara, którą mam przyjemność dzisiaj zaprezentować to model z trzydziestego drugiego tygodnia roku 2007. Jest to absolutnie unikatowy model SG w konfiguracji idealnej do ciężkich brzmień. Gitara ma fabrycznie zamontowane aktywne przetworniki EMG 81/85, czarny matowy lakier, czarny osprzęt, czarne plastiki, hebanową podstrunnicę  i ogólnie wygląda raczej jak jakiś model marki ESP niż klasyczny Gibson. Wiadomo nie od dziś, że SG to świetne wiosło do metalu, ale w takiej wersji jest szczególnie bardzo nastawione na sianie zniszczenia i wygląda po prostu obłędnie. Biały binding i trapezoidalne markery w połączeniu z wszechobecną czernią prezentują się naprawdę wyjątkowo i przełamują surowość tej gitary nutką elegancji. 

Gitara ma 14 lat, ale prezentuje się świetnie. Znajdą się minimalne ślady użytkowania, ale generalnie wygląda jakby miała rok lub dwa. Piękny, niemal kolekcjonerski stan, co do którego nie można mieć żadnych zastrzeżeń. Technicznie wszystko w najlepszym porządku. Konfiguracja jest fabryczna, nic nie było zmieniane. To ważne w przypadku gitar o podwyższonych walorach kolekcjonerskich. 

W komplecie z gitarą sprzedaję oryginalny futerał z białym pluszem, w którym wiosło prezentuje się  perfekcyjnie. Do tego dostajecie także komplet papierów od producenta. 

 

 

 

 

 

 

Back to top