Gibson SG-3 Single Coil Guitar of the Week #30 Ebony 2007

Sprzedane
Sprzedane!

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson SG 3-Single Coil Ebony.
Jest to ekstremalnie rzadki instrument z limitowanej kolekcji „Guitar of the Week”, w ramach której powstało wiele fantastycznych, niesztampowych gitar i basów, odbiegających w sposób znaczący od tego, co Gibson produkował w ramach swojej regularnej oferty. Ciekawe wykończenia i pełne oryginalnych rozwiązań, nietuzinkowe specyfikacje sprawiły, że instrumenty powstałe w ramach tego programu stały się niezwykle ciekawą kartą w historii marki i mają status poszukiwanych rarytasów. Każda gitara z tej serii wyprodukowana została w ilości 400 egzemplarzy, naprawdę niełatwo spotkać je na rynku wtórnym. To murowana lokata kapitału oraz interesująca propozycja dla osób ceniących sobie oryginalnoś

Gitara, którą mam przyjemność dzisiaj zaprezentować pochodzi z roku 2007 i jest modelem nr 30 z serii. Jest to absolutnie unikatowy model SG w konfiguracji zainspirowanej… Fenderem Stratocasterem. Gitara ma trzy nietypowe dla gitar Gibsona przetworniki typu single-coil, pięciopozycyjny przełącznik i biały pickguard, który w połączeniu z czarnym lakierem nawiązuje do wielu klasycznych stratów.

Gitara ma 16 lat, ale prezentuje się bardzo dobrze. Znajdą się drobne ślady użytkowania w postaci rysek, czy drobnych wgniotek, ale nic szczególnego. Technicznie wszystko w najlepszym porządku. Konfiguracja jest fabryczna, nic nie było zmieniane. To ważne w przypadku gitar o podwyższonych walorach kolekcjonerskich.

W komplecie z gitarą sprzedaję oryginalny futerał z białym pluszem, w którym wiosło prezentuje się perfekcyjnie.