Gibson SG 3 Single Coil Fireburst „Guitar of the Week” #21 2007

Sprzedane
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson SG 3-Single Coil Fireburst. Jest to ekstremalnie rzadki instrument z limitowanej kolekcji „Guitar of the Week”, w ramach której powstało wiele fantastycznych, niesztampowych gitar i basów, odbiegających w sposób znaczący od tego, co Gibson produkował w ramach swojej regularnej oferty. Ciekawe wykończenia i pełne oryginalnych rozwiązań, nietuzinkowe specyfikacje sprawiły, że instrumenty powstałe w ramach tego programu stały się niezwykle ciekawą kartą w historii marki i mają status poszukiwanych rarytasów. Każda gitara z tej serii wyprodukowana została w ilości 400 egzemplarzy, naprawdę niełatwo spotkać je na rynku wtórnym. To murowana lokata kapitału oraz interesująca propozycja dla osób ceniących sobie oryginalność.

Gitara, którą mam przyjemność dzisiaj zaprezentować to model z dwudziestego pierwszego tygodnia roku 2007. Jest to absolutnie unikatowy wariant SG w konfiguracji zainspirowanej… Fenderem Stratocasterem. Gitara ma trzy zupełnie nietypowe dla gitar Gibsona przetworniki typu single-coil, pięciopozycyjny przełącznik i korpus wykonany z typowego dla wielu Fenderów jesionu bagiennego. Jeśli dodać do tego klasyczne wykończenie 3-tone sunburst, które (choć nazywa się tutaj fireburst) jest jawnym nawiązaniem do fenderowskiej klasyki, trudno nie uśmiechnąć się pod nosem i nie docenić poczucia humoru autorów tego projektu. Dobrze, że nie poszli za daleko i nie zrobili jeszcze przykręcanego gryfu.

Gitara ma 14 lat, ale prezentuje się bardzo dobrze. Znajdą się drobne ślady użytkowania w postaci rysek, czy drobnych wgniotek, ale nic szczególnego. Technicznie wszystko w najlepszym porządku. Konfiguracja jest fabryczna, nic oprócz zaczepów od paska nie było zmieniane. Progi po szlifie, w znakomitym stanie. To ważne w przypadku gitar o podwyższonych walorach kolekcjonerskich.

W komplecie z gitarą sprzedaję oryginalny futerał z białym pluszem, w którym wiosło prezentuje się perfekcyjnie.