Gibson Parlor Rosewood 2018 Antique Natural

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson Parlor Rosewood. To bardzo ciekawy instrument, który kształtem przypomina duże gitary typu jumbo, ale jest malutki i filgranowy. Jeśli podoba wam się wygląd dużych flat-topów Gibsona, lecz poszukujecie akustyka z grupy tych najmniejszych, ten model z pewnością może was zaciekawić.

Parlor Gibsona jest tylko minimalnie większy niż gitara elektryczna typu Les Paul, waży 1,9 kg (!!!). Gra się na nim niezwykle komfortowo i nie jest uciążliwy w transportowaniu. Szerokość podstrunnicy jest oczywiście pełnowymiarowa dlatego, pod względem manualnym nie trzeba się do niczego przyzwyczajać.

Pomimo niewielkich rozmiarów ten model jest głośny i ma chyba najbardziej pełne brzmienie ze wszystkich gitar o podobnych gabarytach. Być może to kwestia kształtu typu jumbo, który znacznie bardziej eksponuje niskie częstotliwości tak trudne do wydobycia w przypadku małych gitar. W każdym razie to bardzo funkcjonalny, kompaktowy sprzęt, który nadaje się nie tylko do grania korzennych bluesów, ale spełni oczekiwania stawiane gitarze akustycznej o ogólnym zastosowaniu.

Gitara jak na Gibsona przystało ma bardzo solidną specyfikację. Świerkowy top, palisandrowy tył i boczki wykonane zostały z litego drewna. Podstrunnica i most to richlite. Gitara ma fabrycznie zamontowaną elektronikę L.R. Baggs VTC. Znakomicie sprawdzi się więc także na scenie.

Instrument sprzedaję formalnie jako używany, ale w praktyce to nówka jak prosto z fabryki. Naprawdę trudno się tu do czegokolwiek przyczepić i ze świecą szukać takich egzemplarzy na rynku wtórnym. Pod względem technicznym rzecz jasna wszystko a najlepszym porządku. W zestawie oryginalny futerał i dokument z fabrycznej kontroli jakości.

 

 

 

 

 

 

 

 

Back to top