Gibson Midtown Custom 2011 Ebony

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje coraz trudniejszą do zdobycia gitarę Gibson Midtown Custom. Kilka lat temu był to prawdziwy hit amerykańskiego producenta i ich najlepiej sprzedający się instrument. Nic dziwnego, stosunek wyglądu i specyfikacji do ceny tego modelu był naprawdę rewelacyjny. Kto wie, może jakiś księgowy się pomylił…. W każdym razie dzisiaj można tylko pomarzyć o tak efektownej gitarze w równie przystępnym budżecie.

Midtown jest ciekawym połączeniem klasycznych kształtów rodziny ES i rockowego zacięcia Les Paula. Z jednej strony jest to gitara, która ma fenomenalną, pełną powietrza czystą barwę, z drugiej lepiej niż klasyczne hollow body zachowuje się na przesterach. To bardzo uniwersalny sprzęt, który poradzi sobie w jazzie, bluesie, szeroko pojętej muzyce rockowej i klimatach alternatywnych.

Gitara wykończeniem nawiązuje do drogich instrumentów typu Custom. Posiada charakterystyczne atrybuty takie jak: diament na główce, kilkuwarstwowy binding  (również na główce), czarne plastiki i bloki na podstrunnicy.  Reszta specyfikacji również stoi na najwyższym poziomie. Gitara ma znakomite pickupy Burstbucker 1 i 2, które spotyka się np. w modelach R8, czy R9 z Custom Shopu, szybki, wygodny i dość smukły jak na gibsonowskie realia gryf 60 slim taper, klucze Grovera i w całości jest pokryta sprzyjającym ponoć dobremu brzmieniu lakierem nitro.

Egzemplarz wyprodukowany w roku 2011. GItara ma dziesięć lat, których nie przeleżała w futerale, dlatego znajdzie się na niej trochę śladów użytkowania i upływu czasu w postaci drobnych obić, rysek i tzw. weather checkings czyli powstających na starzejącym się lakierze nitro wzdłużnych spękań lakieru, które nie są łatwe do uchwycenia na zdjęciach, ale jednak widoczne.  Zatem jeśli chodzi o aspekty wizualne to zdecydowanie nie należy spodziewać się stanu sklepowego, ale też nic strasznego tej gitarze nie dolega – lekki, naturalny relic, który w niczym jej nie ujmuje i tyle.

 Stan techniczny oczywiście nienaganny. Działa wszystko od regulacji gryfu, przez osprzęt po elektronikę, progi są w znakomitym stanie (po lekkim szlifie). Gitara nie była nigdy modyfikowana – wszystko jest oryginalne. Oczywiście sprzęt jest ustawiony i gotowy do gry. 

Gitara pochodzi z polskiej dystrybucji. Wraz z nią sprzedaję oryginalny futerał w bardzo dobrym stanie, komplet papierów od producenta oraz nieważną już sklepową kartę gwarancyjną. Jeśli lubicie papierki będziecie zadowoleni, bo to elegancki zestaw z pełną dokumentacją.