Chcesz kupić najtaniej lub przetestować? Napisz lub zadzwoń!

Gibson Memphis ES-Les Paul ’59 Neck 2015 Tobbaco Burst VOS

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza poleca znakomitą gitarę Gibson Memphis ES-Les Paul 59 Neck. Jest fantastyczny instrument z górnej półki stanowiący niezwykłe połączenie Les Paula z gitarmi semi-hollow body należącymi do rodziny ES.  Instrument powstał w roku 2015  w specjalizującej się w pudłach fabryceGibsona w Memphis.

GItarę sprzedaję formalnie jako używaną, ale w praktyce to nówka bez żadnych śladów użytkowania i jakiegokolwiek zużycia. W komplecie jest oryginalny futerał, komplet papierów oraz certyfikat. Dołączam także oryginalny karton. To  zestaw identyczny jak ze sklepu w takim samym jak sklepowy stanie.  Instrument w tej wersji nie jest już produkowany i nie da się kupić nowego egzemplarza.

Gitara w przepięknym, szczególnie lubianym wykończeniu Tobacco Burst. Ten egzemplarz ma ponadto efektowną, wzorzystą płytę wierzchnią i fenomenalny tył w kolorze głębokiego brązu z delikatnie przebijającymi przez lakier owalami klonu. Warto dodać, że instruement jest w wariancie wykończeniowym VOS. Oznacza, to że ma lakier o obniżonym połysku (jakby lekko niedoplerowany) oraz łagodnie postarzony, pokryty warstwą patyny osprzęt. W odróżnieniu od wersji aged nie ma tutaj sztucznie wykonanych obić, czy rys. Instrument wygląda po prostu jakby przeleżał pod łóżkiem lub na strychu jakiś czas, ale był wciąż zachowany w idealnym stanie. Całość prezentuje się naprawdę stylowo. To bez dwóch zdań jedna z najbardziej efektownych gitar jakie miałem przyjemność tu prezentować.

 

Pod względem osprzętu i ogólnej prezencji ta gitara bardzo przypomina LP z serii Historic. Mamy tutaj tradycyjne klucze Klusona, wskaźniki pod gałkami oraz mostk ABR-1. Bardzo podobnie wyposażone są „erki”. Jeśli chodzi o elektronikę to jej sercem są pickupy Gibson MHS  (Memphis Historic Spec), które nawiązują do pierwotnych PAF-ów z lat pięćdziesiątych.  Gitara ma mahoniowy gryf taki sam jaki stosuje się w uwielbianym przez wszystkich modelu R9, ale na tym podobieństwa do tradycyjnego Les Paula się kończą.  Korpus modelu ES-LP wykonany został z trójwarstwowego, giętego laminatu (klon-topola-klon), wewnątrz umieszczono mahoniowy blok centralny. Na płycie wierzchniej znajdują się rzecz jasna otwory rezonansowe „f-holes”., które nadają instrumentowi stylowy, skrzypcowy wygląd i bogatą barwę nieosiągalną dla tradycyjnego LP. Brzmienie gitary mieści się gdzieś pomiędzy rockową energią mahoniowych gitar z litego drewna, a jazzową głębią wielkich pudeł.  W ostatnich latach walory semi-hollow odkrywają muzycy stylów, w których dotąd trzymano się kurczowo litych desek. Instrumenty tego typu przeżywają prawdziwy renesans.

Na koniec warto dodać, że gitar jest niezwykle lekka. 2,8 kg  z pewnością nie zmęczy nikogo na scenie.

Udzielam 6 miesięcy gwarancji. 

 

 

Back to top