Gibson Memphis ES-355 Sixties Cherry Bigsby 2016

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje prawdziwie królewską gitarę. Oto Gibson ES-355, najwyższy model z serii kultowych instrumentów semi-hollow body amerykańskiego producenta. Gitara to prawdziwa petarda, wyróżniająca się niezwykle bogatym, luksusowym wyglądem oraz najwyższej klasy, profesjonalnym brzmieniem. Jeśli szukacie gitary tego typu i macie nieco głębsze kieszenie, lepiej trafić nie można.

Gitara w klasycznym, najbardziej pożądanym w przypadku serii ES, czerwonym kolorze. Wykończenie jest transparentne, widać przez nie przepiękne faktury klonu i mahoniu. Do pomalowania instrumentu użyto sprzyjającego dobremu brzmieniu lakieru nitro. Sama konstrukcja gitary to tradycyjne połączenie klonowego bloku centralnego z giętymi klonowo-topolowymi płytami.  Gitara w stylistyce Custom. Ma złoty osprzęt, inkrustacje z macicy perłowej, siedmiowarstwowy biało-czarny binding oraz powodującą ślinotok u fanów marki otoczoną bindingiem główkę z diamentem. Dodatkowo ten egzemplarz wyposażony został fabrycznie w fantastyczne Bigsby, które pozwala przenieść się w brzmieniowe klimaty lat 60. Sercem elektroniki są przetworniki 57 Classic nawiązujące do pierwszych humbuckerów produkowanych przez Gibsona. Gitara doskonale czuje się w brzmieniach czystych (jazz), ale jej mocną strona są również umiarkowane przestery. ES-y z blokiem centralnym to bardzo uniwersalne gitary, które spotkać można zarówno w korzennych odmianach rocka jak i jego zupełnie współczesnych wcieleniach. ES-355 to zabójcza prezencja, ale przede wszystkim wyborne brzmienie. 

Gitarę formalnie sprzedaję jako używaną, ale w praktyce to nówka jak ze sklepowej wystawy, na której pograło kilka zainteresowanych tematem osób.  Poza znikomymi mikroryskami na pickgurardzie instrument nie ma żadnych śladów użytkowania. Zużycie też jest oczywiście zerowe. Progi są jak nowe, wszystkie części są oryginalne i fabrycznie zamontowane. Jest to gitara wyprodukowana w roku 2016, a więc jeszcze całkiem świeża. W zestawie znajduje się oryginalny brązowy futerał oraz komplet papierów z certyfikatem na czele. To ładny komplet jak od dystrybutora, ale w zdecydowanie niższej cenie. Gibson 355 kosztuje około 20 tysięcy złotych. Tutaj możecie go nabyć w cenie zwykłego ES-335. Zdecydowanie warto się zainteresować.