Gibson Memphis ES-339 Sunset Burst 2016

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę semi-hollow body Gibson ES-339. To kompaktowa, uwspółcześniona nieco wersja kultowego modelu ES-335, która z pewnością spodoba się gitarzystom chcącym posiadać jednocześnie jedyny w swoim rodzaju sound gibsonowskiego pudła i komfort gry na najwyższym poziomie. W tym modelu klasyczna konstrukcja z giętych klonowo-topolowych płyt, zabezpieczona przed sprzęganiem klonowym blokiem centralnym została zaopatrzona w smukły i szybki mahoniowy gryf typu 60’s z palisandrową podstrunnicą. Gitara jest niezwykle lekka – waży jedynie ok 3,25 kg, co jest znakomitym wynikiem. Sercem elektroniki są znane z wysokich modeli z Custom Shopu przetworniki Burstbucker 1 i 2 (nie mylić z Burstbucker Pro). Gitara ma oczywiście bardzo dobrej jakości klucze, klasyczny mostek ABR-1 i blokowany strunociąg przenoszący znakomicie wibracje między strunami a korpusem.

ES-339 jest przepiękny. Ogniste, nitrocelulozowe wykończenie Sunset Burst (burst z przodu i z tyłu) w połączeniu z brązowymi boczkami i gryfem wygląda po prostu fenomenalnie. Efektowne faktury drewna,  kremowe bindingi i  perłowe inkrustacje potęgują wrażenie obcowania z gitarą z nieco wyższej już póki. Nowy ES-339 w tej wersji kosztował około 10 tysięcy złotych – z pewnością nie jest to mało, ale coś takiego jak tania wydmuszka marki Gibson po prostu nie istnieje.

Gitara wyprodukowana w roku 2016, zachowana w znakomitym stanie. Kilka drobnych rysek na pickguardzie to jedyne ślady użytkowania. Instrument nie ma obić, odprysków i wygląda prawie jak nowy, oczywiście nie był nigdy złamany, klejony, ani nic z tych rzeczy. Jeśli chodzi o kwestie lutnicze, to ma wymienione na nowe progi, które posłużą wiele lat i jest po kompleksowej regulacji. Wszystkie części są oryginalne i fabrycznie zamontowane, działa wszystko od kluczy, przez regulację gryfu po elektronikę.

W zestawie oryginalny futerał i komplet papierów wraz z certyfikatem.

Zdecydowanie polecam.