Gibson Memphis ES-235 ’34 Burst 2018

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson ES-235.

Jest to instrument typu semi hollow body należący do wielkiej rodziny Electric Spanish. Gitara powstała w słynnej fabryce w Memphis, specjalizującej się w  gitarach z pudłami rezonansowymi i jest interesującą wariacją na temat klasycznych, drogich modeli Gibson ES-335 i ES-175.

Gitarę formalnie sprzedaję jako używaną, ale zachowana jest ona w praktycznie idealnym stanie. Pograło na niej kilka zainteresowanych tematem osób, więc może ktoś wypatrzy jakąś ryskę, ale generalnie nie ma o czym gadać. Stan praktycznie sklepowy, zużycie zerowe, trudno wymagać czegoś więcej. Nie jest to zresztą stara gitara, ten egzemplarz wyprodukowano w roku 2018.

W zestawie jest wszystko, co fabryka dała, a więc komplet papierów, certyfikat i bardzo dobrej klasy usztywniany pokrowiec Gibsona (nowość 2018).

Gitara pod względem konstrukcyjnym jest absolutnie bezkompromisowym pudłem Gibsona.  Zrobiona została tradycyjnie z klonowo-topolowego laminatu i wyposażona w  klonowy blok centralny. Jest niezwykle lekka, waży około 3 kg, więc może zaskoczyć wygodą codziennego użytkowania.

ES-235 sprawdzi się  wszędzie tam, gdzie bryluje jego słynne rodzeństwo z wysokich serii. Poradzi sobie w jazzie, starociach typu rockabilly, beatlesowskim rocku i szeroko pojętej współczesnej rockowej alternatywie. Instrument ma pełen powietrza, głęboki clean, znakomicie radzi sobie także  przesterami (nie tylko tymi umiarkowanymi).Znane z modelu Les Paul Standard przetworniki Burstubucker Pro są tutaj gwarancją naprawdę dużej uniwersalności.

Wizualnie gitara utrzymana jest w klimacie vintage. Ma ciekawe, bardzo rzadkie wykończenie inspirowane przedwojennymi archtopami (’34 Burst) i wygląda jak jakiś instrument po dziadku wyciągnięty ze strychu. Warto zwrócić uwagę na przepiękny, brązowy tył z efektownym rysunkiem drewna – jest naprawdę super.

Nowy ES-235 kosztował w sklepach 7-8 tysięcy złotych. O ile mi wiadomo ten model wyprzedał się już i nie jest dostępny w sprzedaży, jak również aktualnie produkowany. Tutaj egzemplarz w stanie idealnym możecie sobie wylicytować od złotówki bez ceny minimalnej. Warto się zainteresować.

Back to top