Gibson LG-0 Natural 1970-72 Kalamazoo

SPRZEDANE
Niedostępne
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę akustyczną Gibson LG-0. 

Instrument to prawdziwy, pięćdziesięcioletni vintage  wyprodukowany między rokiem 1970 a 1972. 

 Gitara powstała w legendarnej fabryce Kalamazoo, z której pochodzą wszystkie, kosztujące bajońskie sumy, gibsonowskie klasyki. Jeśli chcielibyście wejść w posiadanie czegoś ocierającego się o gitarowe legendy to jest jedna z najbardziej dostępnych dla zwykłego śmiertelnika opcji. 

Gitara to prawdziwa gratka zarówno dla miłośników marki polujących na  ciekawe okazy sprzed dekad, kolekcjonerów oczekujących murowanego przyrostu wartości oraz godna uwagi propozycja dla muzyków poszukujących małego pudła o korzennym brzmieniu i/lub ciekawej bazy do elektryfikacji. To zdecydowanie nie tylko efektowny gadżet, który można pokazywać gościom na imieninach,  ale przede wszystkim w pełni grywalny instrument o vintage’owym charakterze. Można go bez problemu współcześnie zastosować w wielu sytuacjach. 

Gitara ma bardzo dobrą jak na takiego malucha specyfikację.  Wykonana została z litego  mahoniu (nie laminat) i jak podaje wiele źródeł ma podstrunnicę z cenionego, brazylijskiego palisandru. Jest interesującą pozycją w segmencie małych, prostych,  mahoniowych flat topów takich jak Martin 000. 

Instrument prezentuje się naprawdę wyjątkowo. Ma przepiękny naturalny relic z wytartym lakierem na gryfie i wieloma charakterystycznymi spękaniami nitro, które tak trudno podrobić w procesie fabrycznego postarzania. Wygląda naprawdę super, z charakterem i cieszy oko. Gitarka oczywiście nie ma na koncie żadnych złamań i innych wypadków – wszystko to ślady użytkowania i upływu czasu. Moim zdaniem wygląda niezwykle stylowo i trudno przejść obok niej obojętnie. 

Ogólny stan techniczny nienaganny, szczególnie w kontekście wieku gitary. Pręt działa, wszystko stroi, klucze są sprawne.  Progi oryginalne, po szlifie. 

Zdecydowanie polecam! 

 

 

 

 

 

Back to top