Gibson LG-0 Natural 1970-72

Sprzedane
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę akustyczną Gibson LG-0. 

Instrument to prawdziwy, vintage  wyprodukowany między rokiem 1970 a 1972.

Gitara to prawdziwa gratka zarówno dla miłośników marki polujących na  ciekawe okazy sprzed dekad, kolekcjonerów oczekujących murowanego przyrostu wartości oraz godna uwagi propozycja dla muzyków poszukujących małego pudła o korzennym brzmieniu i/lub ciekawej bazy do elektryfikacji. To zdecydowanie nie tylko efektowny gadżet, który można pokazywać gościom na imieninach,  ale przede wszystkim w pełni grywalny instrument o vintage’owym charakterze. Można go bez problemu współcześnie zastosować w wielu sytuacjach. 

Gitara ma bardzo dobrą jak na takiego malucha specyfikację.  Wykonana została z litego  mahoniu (nie laminat) i jak podaje wiele źródeł ma podstrunnicę z cenionego, brazylijskiego palisandru. Jest interesującą pozycją w segmencie małych, prostych,  flat topów takich jak Martin 000. 

Instrument prezentuje się naprawdę wyjątkowo. Ma przepiękny naturalny relic z wytartym lakierem na gryfie i wieloma charakterystycznymi spękaniami nitro, które tak trudno podrobić w procesie fabrycznego postarzania. Wygląda naprawdę super, z charakterem i cieszy oko. Gitarka oczywiście nie ma na koncie żadnych złamań i innych wypadków – wszystko to ślady użytkowania i upływu czasu. Moim zdaniem wygląda niezwykle stylowo i trudno przejść obok niej obojętnie. 

Ogólny stan techniczny nienaganny, szczególnie w kontekście wieku gitary. Pręt działa, wszystko stroi, klucze są sprawne.  Progi oryginalne, po szlifie. 

W zestawie widoczny na zdjęciach kartonowy futerał z epoki.

Zdecydowanie polecam!