Gibson LG-0 Mahogany Flat Top 1964

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę akustyczną Gibson LG-0. 

Instrument z fantastycznego rocznika 1964, ma więc już 56 lat. 

 Gitara powstała w legendarnej fabryce Kalamazoo, z której pochodzą wszystkie, kosztujące bajońskie sumy, gibsonowskie klasyki.

Jeśli chcielibyście wejść w posiadanie czegoś ocierającego się o gitarowe legendy  jest to jedna z najbardziej dostępnych dla zwykłego śmiertelnika opcji. 

Gitara to prawdziwa gratka zarówno dla miłośników marki, polujących na  ciekawe okazy sprzed dekad; kolekcjonerów oczekujących murowanego przyrostu wartości oraz godna uwagi propozycja dla muzyków poszukujących małego pudła o korzennym brzmieniu i/lub ciekawej bazy do elektryfikacji.

To zdecydowanie nie tylko efektowny gadżet, który można pokazywać gościom na imieninach,  ale przede wszystkim w pełni grywalny instrument o vintage’owym charakterze.

Gitara ma bardzo dobrą jak na takiego malucha specyfikację.  Wykonana została z litego  mahoniu (nie laminat) i jak podaje wiele źródeł ma podstrunnicę z cenionego, brazylijskiego palisandru. Ogólnie jest interesującą pozycją w segmencie niewielkich, prostych,  mahoniowych flat topów takich jak np. Martin 000. 

Instrument prezentuje się naprawdę wyjątkowo. Ma przepiękny naturalny relic z wieloma charakterystycznymi spękaniami lakieru nitro, które tak trudno podrobić w procesie fabrycznego postarzania. Wygląda naprawdę super, z charakterem i cieszy oko. Gitarka oczywiście nie ma na koncie żadnych złamań i innych wypadków – wszystko to ślady normalnego użytkowania i upływu czasu. Moim zdaniem wygląda niezwykle stylowo i trudno przejść obok niej obojętnie. 

Ogólny stan techniczny jest nienaganny, szczególnie w kontekście wieku gitary. Pręt działa, wszystko stroi, klucze są sprawne.  Progi, jak mi się zdaje, są po wymianie, ale trudno żeby było inaczej po tylu latach. W każdym razie aktualnie nic nie trzeba z nimi robić. 

W zestawie jest oryginalny futerał z epoki. Nie zachwyca on swoim stanem, ale i tak jest dodatkowym atutem, bo zawsze warto mieć komplet. 

Zdecydowanie polecam! 

Back to top