Gibson Les Paul Tribute ’70s Vintage Sunburst 2013

Sprzedane
Sprzedane!

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson Les Paul Tribute 70’s.

Instrument w kolorze Satin Vintage Sunburst, wyprodukowany w roku 2013. Obecnie taka wersja nie jest produkowana i nie da się kupić nowego egzemplarza.

Gitara, jak wskazuje jej nazwa, nawiązuje do lat siedemdziesiątych. Jako że była to dekada intensywnego rozwoju rocka w specyfikacji gitary wyraźnie widać nie tylko retro smaczki w postaci dużej główki, gałek typu witch hat i charakterystycznego dla epoki kopytka z tyłu gryfu, ale również wyraźnie drapieżne akcenty. Główną cechą charakterystyczną tego modelu jest przecież para przetworników Dirity Fingers, które są jednymi z najmocniejszych humbuckerów w ofercie Gibsona. Jeśli lubicie prezencję klasycznego Les Paula, ale jednocześnie szukacie czegoś, co będzie miało wygar, warto zwrócić uwagę na taką, dość unikatową konfigurację.

Gitara ma 11 lat. Na lakierze znajdzie się sporo typowych dla delikatnego, satynowego wykończnia powierzchownych śladów w postaci obić, rysek, wgniotek i przetarć, ale wszystko to tylko powierzchowna drobnica dodająca instrumentowi charakteru. Pod względem technicznym wszystko w porządku. Sprzęt działa jak należy, progi miały lekki szlif i są w świetnym stanie.

W zestawie widoczny na zdjęciach twardy futerał. Fabrycznie ten model wychodził w miękkim pokrowcu, więc to dodatkowy atut.