Gibson Les Paul Tradtional Desert Burst 2009

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje kolejny znakomity egzemplarz gitary Gibson Les Paul Traditional. Tym razem instrument z roku 2009 w przepięknym, najdroższym z całej serii, wykończeniu Desert Burst. Gitara ma fantastyczny, pasiasty top z klonu płomienistego oraz tył w kolorze głębokiego brązu. Obecnie takie wykończenie nie jest oferowane w tym modelu, nie da się zatem kupić fabrycznie nowego egzemplarza. Gdyby się zresztą dało kosztowałby zdecydowanie więcej niż tutaj. Warto dodać, że ta sztuka jest wyjątkowo lekka – waży jedynie 3,9 kg, co jest rzadko spotykanym, doskonałym wynikiem. Jeśli szukacie wyróżniającego się LP, jest okazja.

Gitara powinna spodobać się miłośnikom gibsonowskiej klasyki. Jeśli uważacie, że współczesny,  naszpikowany nowinkami LP Standard zbyt daleko oddalił się od gibsonowskiego kanonu, powinniście zwrócić uwagę właśnie na Traditionala, który nawiązuje do tradycji lat 90 i pierwszych lat XXI wieku. Nie ma w specyfikacji tego modelu niczego, co mogłoby budzić kontrowersje. Jest to gitara prawie taka sama jak Standard sprzed ery reform. Gitara powstała przy użyciu klasycznych materiałów (mahoń, klon, palisander) i wg tradycyjnego przepisu. Mamy tutaj korpus TWR bez komór rezonansowych, słusznej grubości gryf, prostą elektronikę opartą o przetworniki 57 Classic oraz osprzęt bez żadnych nowoczesnych bajerów.  Nie mogło oczywiście zabraknąć przyjemnych dla oka kremowych bindingów, trapezoidalnych markerów i wykończenia lakierem nitrocelulozowym. To ponadczasowy elementarz gibsonowskiego stylu.

Oferowany instrument ma prawie 10 lat, ale zachowany jest w znakomitej kondycji. Ślady użytkowania ograniczają się do małych rysek i ledwie widocznych, zamarkowanych śladów od wieszaka. Wszystko to zupełnie nieistotna i w gruncie rzeczy praktycznie niewidoczna drobnica. Jak na swój wiek gitara prezentuje się naprawdę świetnie i trudno mieć w tym aspekcie jakiekolwiek zastrzeżenia. Pod względem technicznym to praktycznie nowy instrument. Progi są w znakomitej kondycji, nie mają śladów użytkowania.  Gitara jest w pełni sprawna i wolna od wszelkich wad. Klucze działają, regulacja gryfu pracuje jak trzeba, elektronika spisuje się bez zarzutu. Wszystkie części są oryginalne i fabrycznie zamontowane. Instrument nie przechodził żadnych napraw i modyfikacji. W zestawie znajduje się oryginalny futerał z czarnym obiciem i białym pluszem.

Back to top