Chcesz kupić lub przetestować? Napisz lub zadzwoń!

GIbson Les Paul Traditional 2012 Heritage Cherry Sunburst

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Zachęcam do zakupu gitary elektrycznej Gibson Les Paul Traditional. Tym razem  egzemplarz w klasycznym wykończeniu Heritage Cherry Sunburst, a więc wizualnie bardzo klasyczny, przywodzący na myśl pierwotne bursty z lat 50. Gitara pochwalić może się szczególnie efektownym topem. Trafił do niej bardzo piękny kawałek klonu płomienistego, który w tej wersji kolorystycznej robi piorunujące wrażenie.  Ogólnie rzecz biorąc instrument wyróżnia się wyglądem i zdecydowanie może się podobać.

Gitara zachowana w znakomitym stanie. Zupełnie nie zdradza swojego wieku, a to w przecież instrument pięcioletni, wyprodukowany w roku 2012. Znajdzie się oczywiście jakaś mikroryska lub mikrowgniotka, ale to ślady w rodzaju tych, które spotyka się na instrumentach ze sklepowej wystawy, a więc drobnica bez wpływu na ogólną prezencję. Gitara wygląda jakby pograło na niej parę osób w sklepie i tyle. Ogólnie rzecz biorąc stan na 6 z minusem.  Rzecz jasna instrument jest w pełni sprawny technicznie, wolny od wszelkich wad i zachowany w oryginalnym stanie. W zestawie znajduje się fabryczny komplet papierów, klucze do regulacji oraz naprawdę efektowny oryginalny futerał. Komplet jak z normalnego sklepu.

Gitara jest bardzo klasyczna. Obowiązkowy zestaw drewna: mahoń (korpus i gryf), klon (top) oraz palisander (podstrunnica) zapewnia ciemną, nosową barwę. Drewno z magazynu Gibsona przynajmniej teoretycznie lepsze niż w tańszych gitarach. Sygnał zbierają uznane pickupy Gibson ’57 Classic  i Gibson ’57 Classic Plus. To chyba najlepiej reagujące na artykulację i zarazem najuniwersalniejsze przystawki Gibsona. Ich charakterystyczna kremowa barwa stała się jednym z kanoniczych gitarowych brzmień.  Gryf o profilu 50’s doskonale leży w dłoni i przede wszystkim pośrednio wpływa na ostateczne brzmienie. Do tego charakterystyczne dla Gibsona smaczki takie jak lekkie klucze w stylu Kluson, perłowe markery i kremowy binding zakrywający krawędzie progów nie pozostawiają wątpliwości, że mamy do czynienia z rasową gitarą z wysokiej półki. Instrument oczywiście wykończony przyjaznym dobremu brzmieniu lakierem nitrocelulozowym.

Back to top