Gibson Les Paul Traditional Pro II Merlot 2013

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson Les Paul Traditional Pro II. Ten instrument zalicza się do rzadkich i trudnych do zdobycia, ponieważ produkowany był wyłącznie na zamówienie jednego z dużych, amerykańskich dealerów. Z naszej perspektywy to trochę taka gitara-widmo. Nie tylko nie było jej w sklepach, ale nawet nie figuruje ona na oficjalnej stronie producenta. Nie jest przesadą nazwanie tego modelu wyszukanym – do Polski z pewnością nie zawitało zbyt wiele egzemplarzy. Myślę, że to niezła gratka dla osób, które poszukują unikalnego instrumentu o niepowtarzalnej specyfikacji, niecodziennym wyglądzie przy jednoczesnym zachowaniu gibsonowskiego kanonu piękna.

Traditional Pro II doskonale wypełnia  lukę pomiędzy naszpikowanym nowinkami współczesnym Standardem a bardzo zachowawczym „zwykłym” Traditionalem. Nasz dzisiejszy instrument stoi gdzieś po środku łącząc klasyczny wygląd i budowę z dyskretnymi udoskonaleniami. Mamy tutaj tradycyjny, mahoniowy korpus, szybki i ergonomiczny gryf typu 60’s z palisandrową podstrunnicą i obowiązkowo klonową płytę wierzchnią z ciekawym rysunkiem drewna. Całość wykończona pięknym, nitrocelulozowym lakierem w ciekawym kolorze Merlot, będącym nieco jaśniejszą i żywszą odmianą klasycznego wine reda.

Gitara ma znakomitą elektronikę wyróżniającą ją na tle innych LP. Klasyczne przetworniki Gibson 57 Classic i  57 Classic Plus, oferujące jedno z najbardziej klasycznych gibsonowskich brzmień, wyposażone zostały w rozłączenie cewek, pozwalające cieszyć się namiastką barw charakterystycznych dla singli oraz aktywny booster generujący więcej mięsa przydatnego w solówkach. Obie funkcjonalności dostępne są z poziomu niesamowicie wygodnych i bardzo rzadkich w Gibsonach potencjometrach pull-pull (nie mylić z push-pull), których obsługa nawet w ferworze ognistego koncertu jest bajecznie prosta.

Dodatkowym atutem wiosła są także wysokiej klasy blokowane klucze Grovera.

Gitara  zachowana w znakomitym, bliskim idealnemu stanie. Poza jednym obiciem na tylnym rancie wygląda praktycznie jak jak nowa. W zestawie jest oryginalny futerał oraz komplet papierów. Pod względem technicznym wszystko w najlepszym porządku. Działa wszystko od A do Z, wszystkie części są oryginalne.

Zdecydowanie polecam!

Back to top