Gibson Les Paul Traditional Pro II 60’s Champagne 2013

Sprzedane
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson Les Paul Traditional w ciekawym wariancie Pro II 60’s, który od podstawowego modelu odróżnia się niezwykłym wyglądem i kilkoma mocnymi punktami specyfikacji, mogącymi mieć dla kogoś bardzo istotne znaczenie podczas wyboru LP.

Przede wszystkim chodzi o gryf. W odróżnieniu od przytłaczającej większości Traditionali ma on w tym przypadku profil typu 60. Jest więc po prostu cieńszy i będzie nieco bardziej przystępny dla osób obawiających się klasycznych, obszernych gibsonowskich szyjek. Kolejna rzecz to współczesne, blokowane klucze, które znalazły się na główce zamiast tradycyjnych tulipanowych maszynek w stylu Klusona. Trad Pro wyróżnia się także naprawdę unikatową elektroniką, której sercem są: krótko produkowany i unikatowy Super 57 przy moście i tradycyjny 57 Classic przy gryfie. Oba przetworniki mają możliwość rozłączania cewek niezwykle rzadko spotykanymi u Gibsona potencjometrami typu push-push (nie push-pull!) a dodatkowo gitara została wyposażona w uruchamiany w ten sam sposób (jednym z potków tone) zasilany baterią booster. To chyba najbardziej udany układ elektroniczny jaki spotkacie w Gibsonie LP. Znacznie podnosi on możliwości brzmieniowe gitary, ale w najmniejszym stopniu nie zaburza jej tradycyjnego wyglądu. Ogólnie gitara prezentuje się naprawdę świetnie. Unikatowy jest tutaj lakier nitro w kolorze szampańskim, który zdecydowanie robi wrażenie i wyróżnia gitarę spośród innych

Instrument zachowany w zasadzie idealnym stanie. Może ktoś wypatrzy jakieś minimalne ślady użytkowania, ale generalnie nie sposób wymagać więcej od gitary, która jest używana i w dodatku ma już prawie dziesięć lat. Ze świecą szukać tak zadbanych instrumentów. Oczywiście gitara nie miała żadnych złamań i innych uszkodzeń. Progi są w idealnym stanie, wszystko od kluczy, przez regulację gryfu po elektronikę działa jak trzeba.

W zestawie widoczny na zdjęciach oryginalny futerał i komplet papierów.

 

 

 

Back to top