Gibson Les Paul Traditional PRO Exclusive HCS 2009

Sprzedane
Sprzedane!

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson Les Paul Traditional w ciekawej i rzadkiej wersji Pro Exclusive. Gitara w klasycznym kolorze Heritage Cherry Sunburst wyprodukowana w roku 2009.

Ten model różni się od regularnej wersji modelu Traditional kilkoma interesującymi elementami specyfikacji. Przede wszystkim zastosowano tutaj gryf typu 60, który jest znacznie smuklejszy niż ten spotykany w zwykłej wersji i jako taki może przypaść do gustu gitarzystom, którzy nie przepadają za typowymi dla marki dość grubymi szyjkami. Oprócz tego Traditional Pro ma inną elektronikę opartą o BurstBuckera 3 przy mostku i 57 Classic przy gryfie (oba w wersji zebra). Pickupy różnią się od siebie charakterystyką, co może spodobać się osobom szukającym instrumentu zdolnego pokazać różne oblicza. Dodatkowo każdy pickup może zostać rozłączony potencjometrem push-pull i imitować brzmienie przystawki z pojedynczą cewką. Barwy zarezerwowane dla P90, czy nawet klasycznych fenderowskich singli nie są więc dla tego Gibsona tak całkiem niedostępne. Oprócz tego w specyfikacji znalazły się także blokowane klucze. Podsumowując więc tradycyjny Les Paul otrzymał w tym modelu odrobinę dyskretnych innowacji poprawiających jego ergonomię i uniwersalność.

Gitara ma 14 lat, ale prezentuje się świetnie, nieznacznie tylko odbiegając od fabrycznie nowej sztuki. Stan jest kolekcjonerski, ślady użytkowania naprawdę minimalne. Pod względem technicznym wszystko w najlepszym porządku. Nic nie było naprawiane, modyfikowane a progi są w doskonałym stanie.

W zestawie oryginalny futerał oraz komplet papierów od producenta. Full set jak z fabryki. Ten model nie jest produkowany od wielu lat i nie da się kupić nowego egzemplarza.