Chcesz kupić lub przetestować? Napisz lub zadzwoń!

Gibson Les Paul Traditional Pro Exclusive 2011 Vintage Sunburst

SPRZEDANE

5,799 zł

Jesteś zainteresowany? Odezwij się!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza poleca kolejnego wspaniałego Gibsona. Tym razem Les Paul Traditional Pro Exclusive – niespotykany na naszym rynku model, który dowodzi, że można udoskonalić klasykę odrobiną nowinek w sposób, który nie wyda się wszystkim szokujący i nazbyt oderwany od korzeni.

Gitara posiada wprawdzie blokowane klucze i rozłączane cewki, ale w przeciwieństwie od Standarda zachowała bardzo klasyczny, stonowany wygląd i niezburkaną konstrukcję opartą o korpus z jednego kawałka mahoniu bez komór rezonansowych (korpus TWR), a także klasyczny, niezwykle wygodny gryf typu 60. To zatem coś dla tych którzy uważają, że gwałtowna w ostatnich latach ewolucja modelu Standard posunęła się za daleko.

 

Traditional Pro ma interesującą elektronikę. Do rzadkości należy fabryczne zastosowanie w jednej gitarze pickupów z dwóch różnych serii. Pod mostkiem znajduje się BurstBucker 3, pod gryfem z kolei 57 Classic. Pickupy różnią się od siebie poziomem sygnału i charakterystyką, co może spodobać się osobom szukającym instrumentu zdolnego pokazać różne oblicza. Dodatkowo każdy pickup może zostać rozłączony i imitować brzmienie przystawki z pojedynczą cewką. Barwy zarezerwowane dla P90, czy nawet klasycznych fenderowskich singli nie są więc dla tego Gibsona tak całkiem niedostępne.

Instrument zachowany w bardzo dobrym stanie. Posiada drobne ślady normalnego użytkowania jak ryski, małe wgniotki i drobne obicia, które szczególnie nie rzucają się w oczy ponieważ znajdują się głównie w rejonie tylnego rantu. Gitara nie miała żadnych złamań i innych uszkodzeń. Progi są w bardzo dobrym stanie, nie mają praktycznie żadnych śladów użytkowania. Wszystko od kluczy, przez regulację gryfu po elektronikę działa jak trzeba.

W zestawie oryginalny futerał. Ma trochę śladów użytkowania, ale jest w pełni sprawny.