Gibson Les Paul Traditional Ocean Burst 2014

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Opis

Elektryczna Dusza prezentuje kolejnego bardzo wyszukanego Gibsona LP Traditionala. Tym razem świetny egzemplarz z rocznika 2014 w fenomenalnym i rzadkim wykończeniu Ocean Blue. Gitara zdecydowanie wyróżnia się specyfikacją, która jest bardzo zbliżona do tej spotykanej w znacznie droższych historycznych reedycjach z Custom Shopu. Drobne modyfikacje wizualne w bardzo dobrym guście wprowadził także poprzedni właściciel jeszcze bardziej zbliżając tego LP do wymarzonej przez wszystkich „ereczki”. Zachęcam do zapoznania się z opisem.
Gitara ma rzadko spotykany na tym pułapie cenowym mahoniowy korpus solid body (bez żadnych komór ani dziur). Pomimo takiej konstrukcji i słusznej grubości gryfu typu 50’s ten LP waży zaledwie 4 kg. To znakomita wynik na poziomie najlepszych egzemplarzy rodem z Custom Shopu. Gitara z pewnością nie zmęczy nawet podczas dłuższej gry. Oczywiście ten model ma tradycyjną, palisandrową podstrunnicę oraz bardzo ładny top z klonu płomienistego. Samo lakierowanie jest naprawdę bardzo efektowne i, choć nie należy do najbardziej klasycznych, pasuje do takiej bardzo tradycyjnej gitary. Top ma zgaszony, łagodny kolor, przez błękit przebija na brązowo efektowny rysunek drewna.  Tył jest natomiast ciemny, atramentowy. Całość prezentuje się bardzo oryginalnie i LP w takiej wersji nie widuje się często.
Tradional 2014 ma znakomitą elektronikę, której sercem są nowe, mające doskonałą prasę pickupy 59 Tribute. Teorie spiskowe głoszą, że są to oferowane pod inną nazwą znane z najnowszych „erek” fenomenalne CustomBuckery. Nie wiem jaka jest prawda, ale pickupy zasługują na uwagę i miłośnikom brzmienia „fiftisów” powinny się spodobać.
Poprzedni właściciel (pozdrawiam!) zamontował poprawne historycznie wysokie ramki, pomarańczową nakładkę na switch, złote gałki z pointeresami, historyczny truss rod cover, a także aluminiowy mostek i strunociąg. Gitara wygląda teraz jak jakiś wyczes za ciężkie pieniądze.
Gitara jest używana i ma kilka lat, ale wygląda praktycznie jak z igły zdjęta. Ślady użytkowania ograniczają się do mikrorysek i mikrowgniotek widocznych, gdy się ich bardzo szuka. Większe ślady użytkowania mają nieraz nowe instrumenty ze sklepowego wieszaka. Taki stan powinien zadowolić nawet najbardziej wymagających. Jeśli chodzi o kwestie techniczne to zupełnie nie ma o czym mówić. Działa wszystko od A do Z, gitara jest ustawiona i gotowa do akcji.
W zestawie jest oryginalny brązowy futerał oraz komplet papierów.