Chcesz kupić najtaniej lub przetestować? Napisz lub zadzwoń!

Gibson Les Paul Traditional Light Burst

REZERWACJA
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Zachęcam do zakupu gitary elektrycznej Gibson Les Paul Traditional. Instrument w nieczęsto spotykanym u nas wykończeniu Light Burst, do tego z niezwykle ciekawym topem, na którym naprawdę sporo się dzieje. Klasyczny, łagodny burst oraz przepiękny wiśniowy tył zdecydowanie mogą się podobać. Gitara nawiązuje wyglądem do drożyzn z Custom Shopu.

Oferowany egzemplarz został wyprodukowany w roku 2013. Znajdą się na nim drobne ślady (ryski, drobne wgniotki), ale ogólna prezencja  nie powinna budzić żadnych zastrzeżeń. Na XIII progu widać na zdjęciu małą kreseczkę na podstrunnicy. To bardzo płytka wgniotka, która w najmniejszym stopniu nie przeszkadza podczas gry. Jest ledwie wyczuwalna pod palcami i zdecydowanie mniej widoczna na żywo niż na fotkach. Naprawdę nie należy się nią przejmować, to kosmetyczna sprawa pozostająca bez wpływu na cokolwiek. Jeśli chodzi o stan techniczny to zdecydowanie nie ma się do czego przyczepić. Gitara jest w pełni sprawna i gotowa do gry. Progi mają jedynie minimalne ślady użytkowania i nie kwalifikują się do jakichkolwiek zabiegów lutniczych. Ogólnie gitara przepiękna i bardzo dobrze utrzymana.

W zestawie znajduje się oryginalny futerał z białym pluszem oraz dokumentacja od producenta. Komplet jak sklepowy.

Do zakupu Traditionala nie trzeba nikogo zachęcać. Te gitary przejęły schedę po serii Standard produkowanej w latach 2002-2006 uznawanej już z dzisiejszej, wcale nie tak odległej, perspektywy za jedną z najlepszych generacji tego modelu. Podczas gdy w ostatniej dekadzie Standard definitywnie wyrzekł się swych korzeni i został gibsonowskim celebrytą co roku wywołującym nowe skandale związane z jeżącymi włos na głowie nowatorskimi specyfikacjami, Traditonal pokazał, że Gibson wciąż pamięta (a przypomniały mu oczywiście słupki sprzedażowe), iż tradycja, to – cytując klasyka – dąb, który tysiąc lat rósł w górę. Traditional nie farbuje włosów, nie dokleja paznokci i nigdy nie wystąpił przeciw rodzinie. Jest to najbardziej klasyczny model, realizujący filozofię modelu LP nieskalaną ekstrawagancją. Klasyczne, nawiązujące to legendarnych burstów z lat 50 piękno łączy się tutaj z kanoniczną specyfikacją bardziej niż w jakimkolwiek innym, współczesnym modelu.

Gitara jest bardzo klasyczna. Obowiązkowy zestaw drewna: mahoń (korpus i gryf), klon (top) oraz palisander (podstrunnica) zapewnia klasyczny ciemną, nosową barwę. Drewno z magazynu Gibsona przynajmniej teoretycznie lepsze niż w tańszych gitarach. Sygnał zbierają uznane pickupy Gibson ’57 Classic  i Gibson ’57 Classic Plus. To chyba najlepiej reagujące na artykulację i zarazem najuniwersalniejsze przystawki Gibsona. Ich charakterystyczna kremowa barwa stała się jednym z kanoniczych gitarowych brzmień.  Gryf o profilu 50’s doskonale leży w dłoni i przede wszystkim pośrednio wpływa na ostateczne brzmienie. Do tego charakterystyczne dla Gibsona smaczki takie jak lekkie klucze w stylu Kluson, perłowe markery i kremowy binding zakrywający krawędzie progów nie pozostawiają wątpliwości, że mamy do czynienia z rasową gitarą z wysokiej półki. Instrument oczywiście wykończony przyjaznym dobremu brzmieniu lakierem nitrocelulozowym.

Back to top