Gibson Les Paul Traditional Iced Tea 2008

REZERWACJA

8,199 zł

Jesteś zainteresowany? Odezwij się!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson Les Paul Traditional. Tym razem egzemplarz w przepięknym wykończeniu Iced Tea, wyprodukowany w roku 2008 (pierwszy rok produkcji tego modelu). Gitara ma interesujący top, na którym naprawdę sporo się dzieje i klasyczny, wiśniowy tył. Wygląda bardzo stylowo.

Specyfikacja gitary to gibsonowska klasyka. Tradycyjne materiały, znakomite przetworniki w klimacie PAF (57 Classic), słusznych rozmiarów (ale bardzo wygodny!) gryf typu 50, klasyczny osprzęt i oczywiście lakier nitro to prosty przepis na udanego Les Paula. Traditional był przez lata modelem bardziej zachowawczym niż nowoczesny niż Standard i nieco bardziej współczesnym niż historyczne reedycje z Custom Shopu. Dla wielu osób ten właśnie wariant ma szansę okazać się idealnym LP. Cena nie zabija, specyfikacja nie jest ani skrajnie ortodoksyjna, ani nazbyt wywrotowa. Wszystko jest tutaj umiarkowane i sprawdzone. To gitara po prostu kontynuuje to, co Gibson robił przez lata.

Instrument ma już 16 lat, ale zachowany jest w bardzo dobrym stanie. Z tyłu znajdzie się jeden większy ubytek na rancie, oprócz tego trochę standardowych rysek, wgniotek i innych powierzchownych śladów użytkowania. GItara oczywiście nie miała żadnych przygód jest wolna od wszelkich wad. Pod względem technicznym też wszystko ok. Każdy element działa prawidłowo, progi są w świetnym stanie (minimalne ślady i nic nie trzeba z nimi robić). Jeśli chodzi o modyfikacje to ten egzemplarz zachował się w fabrycznej konfiguracji bez żadnych zmian.

W zestawie z gitarą widoczny na zdjęciach futerał. To oryginalny case Gibsona, ale pochodzi z późniejszego rocznika niż gitara.