Gibson Les Paul Traditional Desert Burst 2008

Sprzedane
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson Les Paul Traditional. Tym razem fantastyczny egzemplarz z roku 2008 (pierwszy rok produkcji tego modelu) w fenomenalnym wykończeniu Desert Burst. Gitara ma wyjątkowy top z klonu płomienistego. Rysunek jest bardzo dynamiczny i sięga aż pod sam gryf. Dzięki takiej płycie wierzchniej gitara wygląda jak R9 za miliony. Kontrastowe, brązowo-żółte, pustynne wykończenie podkreśla naturalne piękno drewna i gitara zdecydowanie zalicza się do najładniejszych jakie miałem przyjemność tu prezentować.Dodatkowym atutem instrumentu jest niewątpliwie jego waga. 4,18 kg to znakomity wynik i takiego Les Paula prędzej spotkacie w Custom Shopie niż na zwykłej linii.  

Gitara ma zrealizowany godny pochwały upgrade elektroniki. Stockowe pickupy 57 Classic zastąpione zostały butikowymi, ręcznie nawijanymi humbuckerami Amber Spirit of 59 CrossPoint. To oczywiście wysokiej klasy klony pierwotnych humbuckerów PAF z lat 50, które generują klasyczne brzmienie vintage i swoje kosztują. Wymienione zostały także kondensatory, a całość elektroniki polutowano wg oryginalnego układu z lat 50. Ogólnie rzecz biorąc gitarka zdecydowanie wyróżnia się na tle innych Traditionali i z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom gibsonowskiej klasyki. Stosunek jakości do ceny bezkonkurencyjny i zdecydowanie warto się zainteresować. 

Gitara ma 13 lat, ale zachowana jest w znakomitym stanie. Posiada drobne ślady normalnego użytkowania (ryski, drobne wgniotki), ale ogólnie prezentuje się naprawdę świetnie. Pod względem technicznym wszystko z nią w najlepszym porządku. Działa wszystko, co działać powinno, progi są w bardzo dobrym stanie. 

W zestawie z gitarą sprzedaję oczywiście oryginalny futerał. Jest także fabryczna checklista. 

 

 

 

 

 

 

Back to top