Gibson Les Paul Traditional Desert Burst 2008

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson Les Paul Traditional. Tym razem egzemplarz z roku 2008 (pierwszy rok produkcji tego modelu) w fenomenalnym, nowoczesnym i dość drapieżnym wykończeniu Desert Burst. Poza naprawdę fajnym, agresywniejszym niż klasyka, malowaniem instrument może pochwalić się także niezwykle efektowną płytą wierzchnią z klonu płomienistego. Top jest naprawdę dobry – dynamiczny i z charakterem. Całość zdecydowanie może się podobać.

Specyfikacja gitary to gibsonowska klasyka. Tradycyjne materiały, znakomite przetworniki 57 Classic, słusznych rozmiarów (ale bardzo wygodny!) gryf, klasyczny osprzęt i oczywiście lakier nitro to prosty przepis na udanego Les Paula. Traditional był przez lata modelem bardziej zachowawczym niż nowoczesny niż Standard i nieco bardziej współczesnym niż historyczne reedycje z Custom Shopu. Dla wielu osób ten właśnie wariant ma szansę okazać się idealnym LP. Cena nie zabija, specyfikacja nie jest ani skrajnie ortodoksyjna, ani nazbyt wywrotowa. Wszystko jest tutaj umiarkowane i sprawdzone. To gitara  po prostu kontynuuje to, co Gibson robił przez lata.  

Instrument ma 12 lat, ale zachowany jest w znakomitym stanie. Znajdą się oczywiście drobne ślady normalnego użytkowania (ryski, drobne wgniotki od paska/guzików z tyłu  itp), ale ogólnie prezentuje się naprawdę świetnie. Pod względem technicznym wszystko w najlepszym porządku. Działa wszystko, co działać powinno, progi są w bardzo dobrym stanie. Jedyną modyfikacją, którą przeszła gitara była wymiana kondensatorów na olejowe TAD-y, ale temu można tylko przyklasnąć, bo oryginalne to jakaś taniocha. 

W zestawie z gitarą sprzedaję oczywiście oryginalny futerał. Jest także fabryczna checklista. 

.

 


 

 

Back to top