Gibson Les Paul Traditional 2017 Antique Burst

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja
Opis

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson Les Paul Traditional w rzadkim wykończeniu Antique Burst. Tym razem wyjątkowy egzemplarz z szanowanego rocznika 2017. W tej generacji Traditional dostał naprawdę miażdżącą specyfikację i tak skonfigurowana gitara najwyższym modelom z Custom Shopu ustępuje tylko drugorzędnymi detalami. 

Instrument ma (niespotykany przez lata  na tym pułapie cenowym) mahoniowy korpus solid body, czyli  taki bez żadnych komór i odciążeń. Pomimo takiej konstrukcji i słusznej grubości mahoniowego gryfu gitara waży zaledwie 3,85 kg, co czyni ją lżejszą niż większość dwa razy droższych „erek”. To fantastyczny, rekordowy wręcz wynik.  Na tradycyjnej konstrukcji i świetnej wadze zalety gitary się jednak nie kończą. Oferowany egzemplarz pochwalić się może bardzo przyzwoitym topem i piękną, ciemną palisandrową podstrunnicą. Klimatu dodaje także niklowany osprzęt na czele z mostkiem ABR style nawiązującym do serii Historic. Sercem elektroniki są przetworniki Burstbucker 1 i 2 spotykane w wielu rocznikach „erek”. Jak widać można „tanio i dobrze”, trzeba się jednak naszukać.

Gitara w pełni sprawna, ustawiona i gotowa do gry.  Jeśli chodzi o wygląd to robi ona wciąż wrażenie raczej nowego niż używanego instrumentu i nawet pachnie jeszcze charakterystycznie nowym Gibolem. Ślady użytkowania ograniczają się do drobnych wgniotek (od paska, guzików koszuli) na tyle korpusu.

W zestawie jest checklista i futerał.

Zdecydowanie polecam. To bardzo koszerny LP, który spodoba się gitarzystom poszukującym bardzo klasycznego  pod względem technicznym Gibsona.