Gibson Les Paul Traditional 2015 Ocean Blue

Sprzedane!

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson Les Paul Traditional. Tym razem egzemplarz z roku 2015, a więc taki, który tradycyjne cechy Les Paula łączy z szeregiem innowacji wpływających na grywalność i funkcjonalność. Wbrew nazwie modelu nie jest to więc gitara zbyt konserwatywna. Raczej coś  dostosowanego do wymagań współczesnych muzyków i najnowszych trendów.

Gitara już na pierwszy rzut oka manifestuje swoją nowoczesność. Wykończenie Ocean Blue, z po prostu obłędnym topem z klonu płomienistego, przypomina raczej jakiegoś wypasionego PRS-a niż poczciwego Gibsona. Płyta wierzchnia trafiła w tej sztuce naprawdę wyjątkowo dobra, gitara robi oszałamiające wrażenie, jest bardzo odważna. Myślę, że to jeden z najładniejszych egzemplarzy w tym kolorze. Z tego co widziałem w internecie nie wszystkie są takie fajne.  Podstrunnica jest tradycyjnie palisandrowa, również trafił na nią bardzo fajny, ciemny, lekko czerwony kawałek drewna.

Gitara ma kilka innowacji – siodełko z regulacją wysokości, poszerzoną w stosunku do klasycznego LP podstrunnicę zapewniającą więcej miejsca do gry, montowany do ramek pickguard i tytanowe siodełka w mostku. Oryginalnie w tym modelu był też kontrowersyjny automatyczny stroik G-Force, ale został zastąpiony tradycyjnymi kluczami, więc przegięcia z nadmiarem innowacji w tym egzemplarzu nie ma.

Gitara jako jeden z nielicznych roczników Traditionala ma całkowicie lity korpus beż żadnych komór rezonansowych i odciążeń. Pomimo zabawy z osprzętem i wykończeniem podstawa instrumentu, czyli materiały i konstrukcja trzymają się bardzo blisko najlepszych tradycji.

Gitara używana, ale zachowana w znakomitym stanie. Znajdzie się parę rysek i zamarkowane tak, że nawet się nie da tego uchwycić na zdjęciach delikatne ślady od wieszaka. Poza tym igła w komplecie z fajnym złotym futerałem i wszystkimi papierami. Technicznie wszystko w porządku, progi w idealnym stanie po fabrycznym PLEKu.