Gibson Les Paul Traditional 2014 Wine Red

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja
Opis

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson Les Paul Traditional. Tym razem egzemplarz w pięknym wykończeniu Wine Red wyprodukowany w roku 2014. To bardzo ciekawy pod względem specyfikacji i efektowanie wyglądający instrument, który zdecydowanie wyróżnia się na tle innych LP. Warto poznać szczegóły. 

Specyfikacja modelu Traditional z roku 2014 jest jedną z najlepszych w historii. Gitara ma wiele  (niespotykanych zwykle na tym pułapie cenowym) cech zbliżających ją do najwyższych modeli produkowanych przez Custom Shop. Jeśli szukacie Les Paula o klasycznej konstrukcji, wyglądzie i brzmieniu, ten egzemplarz ma dużą szansę przypaść wam do gustu, bo jest nieprzekombinowany i odwołuje się do najlepszych tradycji. 

Do rzeczy. Gitara ma mahoniowy korpus bez komór i jakichkolwiek innych odciążeń.  To jeden z nielicznych modeli LP z całkowicie litej dechy.  Wprawdzie ostatnio Gibson powraca do niedrążonych korpusów i pojawiają się one częściej w katalogu, ale na rynku wtórnym gitary o takiej budowie są na chwilę obecną praktycznie niespotykane.  Oczywiście w gitarze nie mogło zabraknąć prawdziwej palisandrowej podstrunnicy i słusznej grubości (ale bardzo wygodnego) gryfu. 

Tym, co wyróżnia gitarę jest niewątpliwie efektowna, klonowa płyta wierzchnia. Top w tym egzemplarzu zasługuje na szczególną uwagę, ponieważ jest bardzo różnorodny i dynamiczny, ale dominuje na nim wyrazisty flame ciągnący się aż pod przełącznik. To niewątpliwe jeden z najładniejszych Traditionali jakie tu się pojawiły, z pewnością najładniejszy Wine Red. 

Wygląd to oczywiście nie wszystko. Tradional 2014 ma znakomitą elektronikę, której sercem są nowe, mające doskonałą prasę pickupy 59 Tribute. Teorie spiskowe głoszą, że są to oferowane pod inną nazwą znane z najnowszych „erek” fenomenalne CustomBuckery. Nie wiem jaka jest prawda, ale pickupy zasługują na uwagę i miłośnikom brzmienia „fiftisów” powinny się spodobać.  

Gitara ma kilka lat, ale zachowana jest w znakomitym stanie. Ślady użytkowania ograniczają się do jakichś drobnych rysek, ale generalnie instrument wciąż robi wrażenie nówki. Stan techniczny jest oczywiście nienaganny, działa wszystko od A do Z, progi są w świetnym stanie, gitara nie byłą modyfikowana i jest wolna od wszelkich wad.

W zestawie jest oryginalny futerał, na którym niestety widać troszkę, nie zmyte do końca bazgroły poprzedniego właściciela. Być może da się to jakoś usunąć, ale ja nie wiem jak. Podkreślam, że nie są szczególnie widoczne. 

 

Back to top