Gibson Les Paul Traditional 1960 Zebra Satin Goldtop 2011

Sprzedane
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson Les Paul Traditinal w nieco mniej znanym wariancie 1960 Zebra.

Gitara to piękny, satynowy goldtop, a więc absolutna klasyka jeśli chodzi o model LP. Ten egzemplarz ma dziesięć lat, których nie przeleżał w futerale, dlatego znajdzie się na nim sporo naprawdę stylowych śladów użytkowania. Tam gdzie na korpusie zwykle spoczywa ręka jest przetarcie i zmatowienie lakieru, które nabrało już tego bardzo charakterystycznego dla starych goldtopów zielonego nalotu. Z tyłu natomiast znajdziemy typowe wytarcie od paska. Spod pickguardu, którego poprzedni właściciel nie używał, wystaje fajny ślad od trzymanego na korpusie palca. Poza tym trochę rysek, jakichś wgniotek i tego typu drobnych rzeczy. Ogólnie lekki, naturalny relic, który po latach z łatwością dopada satynowe wykończenia. Producent staje na głowie żeby tego typu ślady użytkowania i upływu czasu wiernie odtwarzać w fabrycznie postarzanych modelach. W przypadku tego egzemplarza wszystko powstało naturalnie.

Ten model wyróżnia nietypowy dla większości Traditionali gryf typu 60. Jest on zdecydowanie bardziej smukły, dlatego preferują go osoby dopiero wchodzące w świat grubych szyjek Gibsona. Poza tym w tym modelu znajdziemy niestandardową podstrunnicę wykonaną z przyciemnionego termicznie klonu, która naprawdę świetnie pasuje kolorystycznie do wykończenia gitary.

Pickupy w tym modelu to 57 Classic i 57 Classic Plus. W tej kwestii nie ma więc różnic w stosunku do podstawowego modelu Traditionala, ale tym razem użyto dla odmiany przetworników w wersji zebra, które pod względem wizualnym znakomicie dopełniają bardzo charakterny look gitary.

Gitara wyprodukowana w roki 2011. Pod względem technicznym wszystko z nią w najlepszym porządku. Sprzęt nie był naprawiany, ani modyfikowany. Progi są w świetnym stanie i na pewno nic nie trzeba z nimi robić.

W zestawie oryginalny czarny futerał z białym pluszem. W komplecie są także papiery od producenta.

Zdecydowanie polecam. Niezwykle stylowy egzemplarz.