Gibson Les Paul Supreme Autumn Burst 2007

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson Les Paul Supreme. Jest to ekstremalnie rzadki instrument z limitowanej kolekcji „Guitar of the Week”, w ramach której powstało wiele fantastycznych, niesztampowych gitar i basów, odbiegających w sposób znaczący od tego, co Gibson produkował w ramach swojej regularnej oferty. Ciekawe wykończenia i  pełne oryginalnych rozwiązań nietuzinkowe specyfikacje sprawiły, że instrumenty powstałe w ramach tego programu stały się niezwykle ciekawą kartą w historii marki i mają status poszukiwanych rarytasów. Każda gitara z tej serii wyprodukowana została w ilości 400 egzemplarzy, naprawdę niełatwo spotkać je na rynku wtórnym. 

Gitara, którą mam przyjemność dzisiaj zaprezentować to model z dziewiątego tygodnia roku 2007. Jest to przepiękny LP Supreme w fenomenalnym kolorze Autumn Burst. Gitara ma spektakularną specyfikację i wygląda po prostu obłędnie. Nic dziwnego, Supreme był  przez lata flagowym modelem linii Gibson USA i gitarą absolutnie bezkompromisową. W przypadku tego egzemplarza zachwyca zarówno lakierowanie (cieniowania zarówno na topie jak i z tyłu, na gryfie i boczkach), użyte materiały (fantastyczny top z klonu płomienistego,  piękna, wypukła klonowa płyta z tyłu oraz przepiękne faktury mahoniu z boku i na gryfie), hebanowa podstrunnica bez markerów (miazga!), wielowarstwowe bindingi, złoty osprzęt (w tym również złote progi!), mosiężny truss-rod cover oraz perłowe inkrustacje. Gitara jest bardzo kunsztowna i wygląda niezwykle bogato. Gitary Gibsona zawsze charakteryzowało strojne wzornictwo i model Supreme zdecydowanie nie zalicza się do gitar skromnych. Widać od razu, że swoje kosztował. 

Jeśli chodzi o specyfikację to jest ona skrzyżowaniem modelu Les Paul Custom z gitarami typu semi-hollow. Z jednej strony mamy rockowe pickupy 498T/490R i mahoń jako główny budulec tej gitary, z drugiej drążony, nieco pogrubiony, korpus z wypukłym tylem charakterystycznym dla gitar z rodziny ES. Gitara ma bardzo pełne, bogate brzmienie i poza charakterystycznym dla marki rockowym wygarem potrafi zabrzmieć z pełnią  typową dla wydmuszek. To bardzo ciekawy pod względem konstrukcyjnym instrument, który zapewni swojemu właścicielowi oryginalne brzmienie najwyższej klasy. 

Gitara ma dwanaście lat. Znajdzie się na niej kilka drobnych śladów użytkowania w postaci bardzo drobnych wgniotek czy rysek, ale   generalnie instrument wygląda bardzo świeżo i zdecydowanie swego wieku nie zdradza. Pod względem technicznym wszystko jest w najlepszym porządku. Wszystkie elementy mechaniczne i elektroniczne są w pełni sprawne, gitara jest wolna od wszelkich wad, ustawiona i gotowa do gry. W zestawie jest oryginalny futerał oraz trochę papierów od producenta.