Gibson Les Paul Studio Wine Red 1995

Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Dzisiaj proponuję gitarę elektryczną Gibson Les Paul Studio. Instrument pochodzi z roku 1995 jest więc gratką dla osób  ceniących sobie Gibsony z lat 90. Jeśli nie przepadacie za ekstrawagancjami, które zagościły w gibsonowskich specyfikachach ostatnimi czasy, powinniście zwrócić uwagę na ten bardzo solidny instrument z powszechnie szanowanego rocznika. Nie jest to wersja Satin, Faded, Tribute czy inna, lecz klasyczny, produkowany przez lata regularny wariant Wine Red ze złotym osprzętem.

Specyfikacja instrumentu to żelazna klasyka. Mahoniowy korpus z klonowym topem i gryf z palisandrową podstrunnicą gwarantują jedyne w swoim rodzaju brzmienie, za które wiele osób kocha Gibsony. Kultowy zestaw pickupów 498T/490R na magnesach Alnico przetwarza wibracje strun w tłusty, gruzowany dźwięk znany z najlepszych rockowych nagrań. Gitara jest bardzo prosta, ale nie brakuje jej charakteru. Jeśli szukacie charakterystycznego brzmienia prawdziwego Les Paula za względnie nieduże pieniądze powinniście rozważyć ten instrument.

Gitara ma 22 lata. Znajdą się na niej obicia, wgniotki, zmatowienia lakieru oraz ślady upływu czasu na osprzęcie. Normalna sprawa w przypadku gitar granych przez lata. Technicznie instrument spisuje się bez zarzutu. Działa wszystko od kluczy, przez regulację gryfu po elektronikę. Progi są w bardzo dobrej kondycji, praktycznie nie mają śladów użytkowania. Wszystkie części są oryginalne, gitara nie była modyfikowana.

Serdecznie polecam. Fajny rocznik i  fajny egzemplarz w cenie o wiele niższej od tej, którą trzeba zapłacić za współczesny odpowiednik tej gitary.

W zestawie twardy futerał (nieoryginalny).